Rămâi conectat

Actualitate

Autostrada A1 Sibiu – Deva: Circulație restricționată pe prima bandă și pe cea de urgență din cauza unor lucrări de reparații

Ziarul Unirea

Publicat

în

URS Construct

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, în perioada 07 – 08 mai 2018, până la orele 18:00, circulaţia este restricţionată pe prima bandă şi pe cea de urgenţă pe Autostrada A1 Sibiu – Deva, la kilometrul 285+720 metri, din cauza lucrărilor de frezare şi asfaltare a părţii carosabile. Reparaţiile se vor efectua inclusiv pe timpul nopţii.

De asemenea, astăzi, până la orele 19:00, pe Autostrada A1 pe sensul de mers Deva către Sibiu, se execută lucrări de reparaţii a fisurilor din asfalt, fapt ce determină restricţionarea traficului pe prima bandă şi pe cea de urgenţă, la kilometrul 281 şi pe tronsonul 312 – 306.

Pe Autostrada A1 Deva – Nădlac, din cauza lucrărilor de reparaţii efectuate la partea carosabilă, astăzi până la orele 20:00, circulaţia rutieră este restricţionată pe prima bandă la kilometrul 475 şi pe tronsonul 489 – 479.

De asemenea, la kilometrul 471+300 de metri, pe sensul de mers către Nădlac, va fi restricţionat traficul pe banda a doua pentru a permite efectuarea lucrărilor de înlocuire a parapetului median.

Conducătorii auto sunt sfătuiţi să reducă viteza de deplasare în zona lucrărilor, să respecte semnificaţia indicatoarelor rutiere temporare montate în zonă, să semnalizeze din timp orice schimbare a direcţiei de mers şi să folosească luminile de avarie când încheie o coloană care opreşte sau încetineşte brusc.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Actualitate

Actualitate

Fenomen astronomic rar, la sfârșit de februarie 2025, ultimul până în 2040: Toate cele șapte planete se vor alinia vizibil pe cerul nopții, în același timp

Ziarul Unirea

Publicat

în

Fenomen astronomic rar, la sfârșit de februarie 2025, ultimul până în 2040: Toate cele șapte planete se vor alinia vizibil pe cerul nopții, în același timp Șapte planete din sistemul nostru solar – Marte, Jupiter, Uranus, Venus, Neptun, Mercur și Saturn – își vor face apariția pe cerul nopții în data de 28 februarie 2025, […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea