PSD Alba - Alegeri Locale 2024

O nouă performanță pentru șahistul Mihnea Costachi: Locul 2 la ”Ennis Congres” în Irlanda!

Unirea Ziarul

AUR - Alegeri Locale 2024

În perioada 22-25 Februarie, șahistul legitimat la CSM Unirea Alba Iulia, Mihnea Costachi, a participat la tradiționalul concurs găzduit în Ennis, dar a participat și la un simultan la clubul local. Șahistul albaiulian a obținut 3 victorii și două remize ocupând astfel poziția secundă.

În ultima rundă, Mihnea Costachi l-a învins pe fostul campion al Angliei, Keith Arkell.

”Am revenit după 8 ani în Irlanda, atunci participasem la concursul din Bunratty. Atmosfera a fost foarte bună. Acum urmează o perioadă de pregătire pentru competițiile internaționale la care voi participa, primul fiind Campionatul European de Șah Dezlegări, turneu care va avea loc în Germania, în luna aprilie”, a declarat Mihnea Costachi.

Competiția a avut 3 secțiuni și un număr total de 124 de participanți din 10 țări, concursul desfășurându-se în cinci runde.

FOTO: Familia Pașca-Igna, din Albac, a câștigat „Fotbal în familie” | 16 echipe participante la turneul organizat de AJF Alba Familia Pașca-Igna, din Albac, a câștigat a treia ediție a turneului „Fotbal în familie”. Asociația Județeană de Fotbal Alba, în parteneriat cu Federația Română de Fotbal, Consiliul Județean Alba, CSM Unirea Alba Iulia și Primăria […]