Doamnele şi domnişoarele au fost sărbătorite de liberalii cugireni
Ziua de 8 Martie a fost un prilej pentru membrii PNL de a-şi arăta întreaga consideraţie şi preţuire pentru femeile din localitatea Cugir. Încă de dimineaţă, doamnele şi domnişoarele au fost în atenţia liberalilor, primarul Adrian Teban invitând angajatele din primărie în sala de cununii, unde le-a aşteptat cu flori şi şampanie. Tot cu flori şi gânduri bune au fost întâmpinate şi femeile care au avut ocazia să se afle ieri, in jurul orei 15.00, în centrul oraşului. Preşedintele PNL Cugir, Adrian Teban împreună cu vicepreşedintele Emil Muntean şi ceilalţi membrii ai biroului, au împărţit sute de garoafe doamnelor şi domnişoarelor din Cugir, ca un omagiu adus celor mai sensibile fiinţe. „Am considerat că este cea mai frumoasă formă de a fi mai aproape de mamele, soţiile, surorile, prietenele şi colegele noastre. Cum ziua de 8 Martie este doar o dată pe an, am vrut să transmitem gândurile noastre bune, cât mai multor femei din localitate, să le dorim să se bucure de o primăvară frumoasă, de multe împliniri şi bucurii”, ne-a declarat primarul Adrian Teban.
Dorinţa membrilor PNL de a sărbători aşa cum se cuvine Ziua Internaţională a Femeii a continuat cu o petrecere la un local, a cărei gazdă a fost primarul Adrian Teban, alături de viceprimarul Rodica Florea şi ceilalţi membrii ai biroului PNL Cugir. Şi aici, doamnele şi domnişoarele au fost aşteptate cu flori şi mesaje din partea preşedintelui PNL Alba, Teodor Atanasiu şi a preşedintelui PNL Cugir, Adrian Teban. De la petrecere nu a lipsit muzica live, bucatele alese şi atmosfera plăcută, care a ţinut până la miezul nopţii. (C.P.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
DEFINITIVAT 2024, în Alba: 138 de candidați susțin miercuri, 24 iulie, proba scrisă a examenului. Primele rezultate, afișate pe 30 iulie
DEFINITIVAT 2024, în Alba: 138 de candidați susțin miercuri, 24 iulie, proba scrisă a examenului. Primele rezultate, afișate pe 30 iulie Proba scrisă din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământ, sesiunea 2024, se va desfășura miercuri, 24 iulie, începând cu ora 9:00, în centrul de examen Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia. Proba se […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari