10 – 20 octombrie | Programul educativ „Școala Bobocilor. Atelierele Toamnei de Poveste”, ediția a V-a, va avea loc la biblioteca din Sebeș
10 – 20 octombrie | Programul educativ „Școala Bobocilor. Atelierele Toamnei de Poveste”, ediția a V-a, va avea loc la biblioteca din Sebeș
În perioada 10-20 octombrie 2023, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș găzduiește cu bucurie evenimentul anual „Școala Bobocilor. Atelierele Toamnei de Poveste”, ajuns la cea de-a V-a ediție, o inițiativă dedicată elevilor pasionați de lectură și creație.
Pentru a sărbători frumusețea toamnei și pentru a încuraja imaginația celor mici, echipa Bibliotecii Municipale „Lucian Blaga” Sebeș a pregătit o serie de ateliere inovatoare și captivante. Participanții vor avea ocazia să pătrundă în universul magic al poveștilor, să-și dezvolte abilitățile artistice și să-și exprime creativitatea într-un mediu prietenos și stimulativ.
Programul „Școala Bobocilor. Atelierele Toamnei de Poveste” oferă oportunitatea unică de a crea legături între copii și cărți, între imaginație și realitate, deschizând porți către lumi noi și inedite. Prin aceste ateliere, se încurajează formarea unei comunități active, în care lectura și arta devin instrumente esențiale de dezvoltare personală.
„Așteptăm cu nerăbdare să vedem ce povești minunate vor prinde viață în cadrul acestor ateliere, pentru că ne dorim ca fiecare participant să plece cu amintiri frumoase și cu inspirație pentru noi aventuri literare” au transmis organizatorii.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei
Sprijin financiar pentru victimele infracțiunilor sexuale: Vouchere de până la 18.500 lei Victimele infracțiunilor sexuale pot beneficia de un sprijin financiar de până la cinci salarii minime brute, adică suma de 18.500 lei. Pentru a primi acești bani, este necesar ca persoana respectivă să depună o cerere la Tribunalul de unde are domiciliu. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 11 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României