FOTO ȘTIREA TA| RALIURI în Sebeș, organizate de șoferii teribiliști: „Devine deranjat să auzi câte un retardat care nu are ce face acasă”
RALIURI în Sebeș, organizate de șoferii teribiliști: „Devine deranjat să auzi câte un retardat care nu are ce face acasă”
Locuitorii unei străzi din municipiul Sebeș au ajuns la capătul răbdării din cauza șoferilor teribiliști, care aleg să organizeze curse de mașini frecvent, în cursul nopților, deranjând astfel locatarii.
Un cititor ziarulunirea.ro a trimis pe adresa redacției o serie de informații referitoare la tinerii care au dus la disperare cetățenii care locuiesc pe strada Dorin Pavel din oraș, atât din cauza întrecerilor organizate de aceștia, precum și a accidentelor provocate din nepăsare.
„În fiecare seară după orele 20-21 se aud nebunii ,,cu mașini șmechere” cum fac raliuri pe această stradă care mai de care și mai poluează și fonic cu țevile de eșapament modificate sau chiar la motoare. Devine deranjat să auzi într-o seară rupt de oboseală câte un retardat care nu are ce face acasă și se gândește să deranjeze oamenii de pe străzi.
Pe lângă asta se mai depășesc și unul pe celălalt. Și bine-nțeles că se anunță unul pe celălalt când poliția iasă să-i prindă în flagrant. Sunt convins că mai mulți de pe strada respectivă sau chiar toți sunt sătui de nebunii așa zișii șoferi care pun în pericol cu nepăsare pe ceilalți de pe marginea drumului sau de pe trotuare.”, au fost declarațiile cititorului, deranjat de evenimentele care se petrec frecvent pe această stradă.
Reamintim că, în cursul dimineții de joi, 17 noiembrie, pe aceeași stradă, un bărbat de 40 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, a acroșat o tânără de 18 ani, din comuna Săsciori, care era angajată în traversarea străzii, pe trecerea de pietoni.
În urma accidentului, tânăra a suferit leziuni corporale ușoare, fără a rămâne internată în spital.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului
Alba fierbe sub codul roșu de CANICULA, la Alba Iulia risipa de apă e în floare: Pistele de biciclete, ”răcorite” de țâșnitorile pentru udarea gazonului În timp ce mai multe localități din Alba sunt de zile bune fără apă potabilă după raționalizarea consumului de către operatorul APA CTTA Alba, la Alba Iulia continuă risipa. Citește […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 15 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României