FCM Turda – CS Zlatna 2-3 (1-2), în meci amical

Meciul de verificare de astăzi, dintre FCM Turda (pregătită de foştii unirişti George Ciorceri şi Marcel Rusu) şi CS Zlatna s-a încheiat cu scorul de 2-3 (1-2), golurile vizitatorilor fiind marcate de C. Suciu (7), A. Cîmpean (39), Lacatos (77). Antrenorul Dorel Mureşan a mizat pe formula: Tîrziu – I. Marian, H. Marian, Kiraly, G. Toma – Lacatos, Kopandy, M. Morar, Oct. Drăgan (revenit la echipă după o săptămână) – C. Suciu, A. Cîmpean. După pauză au mai fost introduşi Cocîrcă, Al. Man, P. Pop, M. Rusu, Sucală, Mînecan, Tămăşan, (n-au evoluat din motive medicale Cucuruzan şi Sg. Pop, nefiind utilizaţi Gavrilă şi P. Dîrjan). Scorul a fost deschis de turdeni în minutul 3, vizitatorii au condus apoli la pauză, fiind egalaţi în actul secund. Al treilea portar al Zlatnei, Budai nu s-a mai prezentat la antrenamente de o perioadă îndelungată. În prima etapă a returului, CS Zlatna va întâlni, vineri, 16 martie, acasă pe Unirea Ungheni.

Vineri, 9 martie, aurarii vor susţine pe terenul „Pielarul”, ultimul test din intersezon, cu FC II Hunedoara. La precedenta dispută de la Sebeş, gruparea din Munţii Apuseni a fost învinsă cu 3-2 de Sparta Mediaş (liga a IV-a Sibiu). (H.D.M.)