FOTO. Trafic de coșmar și mașini avariate, miercuri dimineața pe varianta Pâclișa – Vințu din cauza restricțiilor de circulație. Coliziune ușoară din cauza drumului îngustat
Trafic de coșmar și mașini avariate, miercuri dimineața pe varianta Pâclișa – Vințu din cauza restricțiilor de circulație. Coliziune ușoară din cauza drumului îngustat
Traficul se desfășoară cu dificultate miercuri dimineața pe varianta Pâclișa – Vințu din cauza restricțiilor de circulație. Tronsonul cu lucrări de la intrarea în cartierul albaiulian pune și mai tare la încercare nervii celor aflați la volan.
Lucrările la carosabil pe strada Brândușei, ce se continuă cu varianta DJ 107 A Alba Iulia (Pâclișa) – Vurpăr (Vințu de Jos/Sebeș), dar și cele de introducere a rețelei de utilități subterane, au dus la formarea de coloane de mașini miercuri dimineața pe acest tronson, dar și la evenimente neplăcute în trafic: „Trafic îngreunat la Pâclișa din cauza lucrărilor la str. Brândușei, mulți nervi și mașini avariates”, spune un participant la trafic.
Mai mult, potrivit șoferilor care au așteptat minute bune în coloană, drumul îngustat a dus și la producerea de evenimente rutiere mai puțin plăcute. Mașinile din imagine ar fi fost implicate într-o coliziune ușoară.
Deși au fost montate semafoare pentru dirijarea traficului, circulația este îngreunată din cauza utilajelor și lucrărilor efectuate.
Șoferii care au drumuri pe acest tronson pot doar să se înarmeze cu răbdare și mult calm la volan.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA | Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat”
Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat” Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului este distrus de cei care exploatează lemne, la nici un an de la trecerea lui în administrarea comunei Șugag de la […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 13 ore
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 23 de ore
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie