Primarul Mircea Hava: La fel ca trecutul și, sper, viitorul la Alba Iulia, prezentul sună fantastic! A demonstrat-o AlbaFest, în cea mai buna ediție de până acum
Într-un mesaj postat pe rețeaua de socializare, edilul municipiului Alba Iulia, Mircea Hava a apreciat că ediția din acest an a evenimentului Alba Fest a fost cea mai bună de până acum și le-a mulțumit pentru asta echipei de organizatori din primărie, partenerilor și sponsorilor, dar mai cu seamă publicului:
”La fel ca trecutul și, sper, viitorul la Alba Iulia, prezentul sună fantastic! A demonstrat-o AlbaFest, în cea mai buna ediție de până acum. Fără precedent și cu puterea de a se reinventa permanent. Cu toții, artiști sau public au fost de acord că ar trebui inclus în primele pagini ale celor mai reușite evenimente din Romania.
N-aș zice că e rezultatul unei minuni și nici al unei meditații profunde, pentru că în spatele unei asemenea desfășurări de forțe stau oamenii. Fiecăruia dintre ei aș vrea să-i mulțumesc, de la colegii plini de voință care se ocupă de evenimente, celorlalți din primărie care s-au ocupat de organizare, sponsori sau parteneri (ISU Alba, IPJ Alba, Jandarmeria Alba, Politia Locala), până la fiecare artist care a urcat pe scenă și fiecarui tehnician care a făcut Piața Cetății să vibreze. Mă încântă să constat faptul că armata a dat dovadă de deschidere, întelegând prin asta că apreciez disponibilitatea manifestată în toată colaborarea noastră. Îi aplaud pe toți, pentru că știu câtă muncă se ascunde în spatele imaginii de succes îndreptățit.
Și mai multe mulțumiri zecilor de mii de albaiulieni și, în egală măsură, turiști, care au facut din AlbaFest un eveniment de calibru. Sistemul nostru de contorizare a înregistrat peste 105 000 de telefoane mobile prezente în Cetate, în cele trei zile. Alba Fest e al vostru, bucurați-vă de el! Deja se lucrează pentru ediția de anul viitor…”, a scris Mircea Hava.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
INCENDIU la o locuință din Stremț: Intervin pompierii cu trei autospeciale Un incendiu a izbucnit vineri dimineața, în jurul orei 6.00, la o locuință din Stremț. Intervin pompierii cu trei autospeciale. Citește și: UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Detașamentul de pompieri Aiud […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum o oră
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni