Foto: Sărbătoare la Centrul Social Multifuncțional Vinerea – Cugir
Marți, 13.06.2017, la Centrul Multifuncțional Vinerea – Cugir, a avut loc un emoționant eveniment. Așa cum s-a procedat în ultimii ani, în această perioada, copiii beneficiari ai serviciilor centrului au fost sărbătoriți.
Alaturi de ei, la aceasta activitate au participati elevi ai Scolii Gimnaziale ”Ioan Mihu” din Vinerea insotiti de prof Ioan Buda. Buna dispozitie, muzica, cantecele si jocurile distractive au fost asigurate de Scoala Magica-Muzic Form, coordonator Cristian Roman, Cercul de Teatru Cugir coordonat de actrița Maria Dodoc si psihopedagog Dana Lezpezeanu.
”Prin această manifestare s-a urmarit intarirea relatiilor de colaborare, comunicare, prietenie,
dezvoltarea aptitudinilor de socializare cat si diseminarea exemplelor de buna practica privind educatia copiilor. Am dorit cu acest prilej sa sarbatorim copilaria si sa incercam sa aducem un mic zambet pe chipul copiilor si de ce nu, pe al tuturor participantilor”, ne-a declarat șeful centrului, ec. Silviu Samoilescu.
Desfasurarea evenimentului, a fost sustinuta de șefa SPAS Cugir Viorica Nedel. (C. P.)
[nggallery id=4175]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Cultură Educație
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf Poveștile din trecut ale veteranilor de război, ale prizonierilor sau ale celor deportați sunt povești de viață impresionante. Elevii colegiului […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari