Într-o partidă de verificare disputată la Cricău, Industria Galda de Jos a învins Viitorul Sîntimbru, scor 6-0 (3-0), a treia victorie „amicală” a divizionarei terţe, ce etalează un apetit de invidiat în jocurile de verificare, împotriva unor adversari de categorie inferioară.

În acest set la zero, Industria a marcat în mod egal, câte trei goluri pe repriză, scorul fiind deschis de Cioplântă (3), iar până la pauză S. Mureșan și-a trecut în cont dubla, în minutele 9 și 33. La reluare, același ritm, golurile fiind semnate de Cernea (52), Baghiu (58) și Cioară (67) – cea mai spectaculoasă reușită a meciului, un șut din afara careului. Meciul a fost la discreția formației din eșalonul terț, ce a dominat copios, diferența de pregătire și valoare fiind evidentă.

Elevii lui Paul Ciucă au un golaveraj net, 20-0 în partidele test din această iarnă, fără a primi gol, Viitorul Sîntimbru fiind a doua formație din Liga a IV-a Alba învinsă la un scor categoric, după CIL Blaj. Un test de alt calibru va fi sâmbătă, în deplasare, cu „U” Cluj

Formații: *Industria: Iancău – Olar, Cioplântă, Haiduc, Boancă – G. Goronea, D. Lupșan, Cernea, Frențiu – S. Mureșan, R. David; au mai jucat Căt. Ștef, P. Man, Al. Man, Costea, D. Popa, Weiner, Cioară, Baghiu; absenți Vonya și Rodean. Antrenor Paul Ciucă;

*Viitorul: Ov. Barna – Sașa, Ov. Crișan, C. Hălălae, Căt. Ivașcu – D. Hulea, E. Hălălae, Soos, A. Roșu (nu va mai pleca la ACS Poli Timișoara) – Birk, Tănase; au mai jucat Weber (nou venit), Pascu (în atac), Crăciun, Negrea, Ganga, Macarie, Necreală.