VIDEO/ Călin Andreș (PSD) candidează pentru al patrulea mandat la Primăria Câmpeni
”Sunt convins că voi câștiga alegerile cu ajutorul cetățenilor care au văzut ce am făcut pentru oraș, în cei 12 ani de când sunt primar”
Social-democratul Călin Andreș a fost prezentat oficial drept candidatul PSD Alba la Primăria Câmpeni. El dorește să câștige al patrulea mandat la conducerea administrației orașului spre care, așa cum a declarat, din anul 2014 (de când a plecat din PNL), a reușit să atragă mai multe fonduri decât în în toți anii precedenți.
”Conduc orașul din 2004, am trecut și pe la alte partide, dar mă bucur că în 2014 acea Ordonanță de Guvern mi-a dat posibilitatea să ajung la acest partid. Am ajuns să stabilesc legături foarte bune cu colegii mei. Am reușit ca într-un an și jumătate de când sunt social-democrat să atrag fonduri spre orașul Câmpeni cum n-au fost niciodată în istoria sa și cred că lucrurile acestea se văd prin ceea ce am realizat în urbea pe care o conduc”, a declarat Călin Andreș, enumerând printre realizările din cele trei mandate pe care le-a avut: modernizarea Spitalului Orășenesc, modernizarea școlilor din oraș, reabilitarea integrală a rețelelor de apă și canalizare, construirea stației de epurare care va fi finalizată în luna aprilie.
”Eu vă felicit în primul rând pentru implicarea de care ați dat dovadă în susținerea celor două spitale pe care le aveți în Câmpeni, pentru că cele două spitale deservesc întreaga zonă. Știu cât de mult v-ați zbătut să le mențineți funcționale în vremuri în care, în alte orașe din țară spitalele s-au închis iar guvernarea de atunci a nenorocit din punct de vedere al sănătății poate chiar o generație, care a trăit, a muncit și a contribuit la Bugetul local. Știu că toți primarii din zonă sunt foarte mulțumiți de modul în care sunt gestionate cele două unități medicale. Va veni vremea campaniei electorale în care veți promova ceea ce ați făcut și proiectele pe care le aveți, dar am ținut în mod deosebit să subliniez acest lucru”, i-a spus Ioan Dîrzu, președintele PSD Alba, candidatului la Primăria Câmpeni.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum o zi
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 5 ore
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni