Ultima reprezentaţie a turului Ligii a 3-a: sub Drăgana, Metalurgistul Cugir – CSU Craiova 2
Metalurgistul Cugir este ultima reprezentantă a judeţului Alba care încheie turul eşalonului terţ, sâmbătă, 5 decembrie, la ora 14.00, pe Arena „CSO” fiind programat jocul rundei a 15-a, din Seria a 4-a, cu CSU Craiova 2.
Elevii antrenorului Călin Moldovan sunt conştienţi că în cazul victoriei ar încheia prima parte a stagiunii pe poziţia secundă, depăşind Performanţa Ighiu (care are rundă liberă). Metalurgistul (locul trei, 28 de puncte) va întâlni echipa secundă a prim-divizionarei din Bănie, situată pe poziţia a 11-a, cu 14 puncte, o echipă ce poate pune probleme prin tinereţea şi ambiţia tinerilor fotbalişti aflaţi sub comanda lui Daniel Mogoşanu. „Categoric că scopul nostru este doar victoria, pentru a avea o despărţire frumoasă de suporteri. Nu va fi uşor, întrucât întâlnim o formaţie compusă din jucători tineri, dornici de afirmare, aflaţi în antecamera prime garnituri. Recent, CSU Craiova 2 a pus probleme majore liderului, pierzând în ultimele minute la Timişoara. Suntem avizaţi ce ne aşteaptă, trebuie să fim capacitaţi la maximum şi să tranşăm soarta confruntării în favoarea noastră”, a precizat Călin Moldovan. Acesta are şase victorii şi un eşec pe banca „roş-albaştrilor” şi se poate baza pe întregul efectiv.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României