Pe stadionul principal al complexului „Cetate”, Unirea Alba Iulia a Unirea Alba Iulia - AS Razboieni Cetate25întâlnit formaţia AS Războieni-Cetate, de care a trecut fără emoţii cu scorul de 8-0 (3-0). Formaţia lui Mihai Dăscălescu este lider detaşat în Seria a 2-a, a Ligii a V-a. Uniriştii au fost încurajaţi din tribune de Galeria „Gruppo Arnsberg”, care a făcut atmosfera şi a cântat pe toată durata partidei în ciuda vremii de afară.

Oaspeţii au rezistat eroic până aproape de minutul 40, însă în cele din urmă Unirea Alba Iulia a reuşit să spargă gheţa. Primul gol a turnat plumb în ghetele fotbaliştilor de la Războieni, iar după ce uniriştii şi-au dublat avantajul, oaspeţii au rămas în 10 oameni, după eliminarea portarului. În cea de a doua repriză Unirea Alba Iulia a dominat categoric şi a mai reuşit să puncteze de 5 ori. Golurile uniriste au fost trecute în dreptul jucătorilor: Lăsconi – 3, Culda, – 2, A. Popa, Iacşa şi A. Ianc.

Unirea Alba Iulia (antrenor Mihai Dăscălescu): V. Răducanu – Rodean, Goguța, Matei, Ianc, Lăsconi, Joldeş, Schiau, Iacşa, A. Popa, Culda.

AS Războieni – Cetate (antrenor Rareş Damian): Buciumaş – E. Nemeş, R. Damian, Miclea, S. Radu, Brînzeiu, Iuga, Lupean, Băginean, A. Puia, M. Cociş.