Ioan Dîrzu: Grație lui Călin Ioan Andreș, orașul Câmpeni primește finanțări importante pentru infrastructură rutieră și spital
Am văzut zilele trecute cum in presa din Alba anumiți oameni necunoscuți publicului larg si fără realizări pentru comunitatea locala aduceau acuze false primarului din Câmpeni, Calin Ioan Andreș.Țin in acest sens sa îl asigur de susținerea organizației PSD Alba si sa le transmit cetățenilor din Câmpeni ca prin efortul primarului si cu susținerea Guvernului Ponta astăzi orașul Câmpeni a putut beneficia de finanțări importante pentru îmbunătățirea infrastructurii rutiere si pentru spitalul.
din oraș. Victor Ponta a fost in Apuseni si cunoaște problemele zonei si dorește sa le rezolve. Este suficient sa mergeți pe străzile din oraș sa vedeți cum întreg orașul se schimba in bine prin noile investiții aduse. În contrapondere, Klaus Iohannis nu a fost niciodată in Apuseni cum nu a fost nici la Chișinău sau la Cernăuți. Cum pot oamenii din Apuseni sa voteze un om pentru funcția de președinte care nu a fost niciodată in zona si nu l-a interesat niciodată soarta oamenilor din zona?
Este pentru prima data când Guvernul României decide sa se aplece asupra problemelor reale ale oamenilor din Apuseni si in special din Câmpeni. Acuzele adresate sunt cu atât mai nefondate cu cat ele sunt adresate de oameni care acum doar câteva săptămâni li lăudau pe Calin Andres peste tot.
Alături de echipa Partidului Social Democrat, de Guvernul României si cu Victor Ponta președinte, Câmpeni, zona Apusenilor si întreg județul Alba vor beneficia de finanțări importante care vor permite dezvoltarea comunităților locale si crearea de locuri de munca.
Președinte PSD Alba, deputat Ioan Dîrzu
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni
Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni Administrația comunei Doștat, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede implementarea unui sistem informatic pentru simplificarea procedurilor administrative în primărie. Citește și: Reabilitarea și modernizarea primăriei Doștat: Licitația de aproape jumătate de milion de lei, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață