În prima partidă din Cupa României, Hidro Şugag – CIL Blaj 6-8 (după prelungiri)! *Derby-ul AFC Unirea 1924 – FC Miceşti, miercuri pe „Cetate”
Marţi şi miercuri va avea loc faza a III-a a Cupei României 2014-2015, faza judeţeană.
În prima partidă, la Șugag a fost nebunie: Hidro – CIL Blaj 6-8 (6-6, 3-2), după prelungiri.
Oaspeții au avut 2-0, gazdele au condus cu 3-2 la pauză și 6-3 la mijlocul actului secund, dar blăjenii au egalat la 6 și s-au impus, incredibil, în prelungiri!
În această etapă a competiţiei vor avea loc 10 partide, între cele 9 echipe de Liga a V-a calificate din faza a II-a, plus AS Naţional Rădeşti (echipă care s-a calificat direct în faza a III-a, în urma tragerii la sorţi), împotriva a 10 formaţii de Liga a IV-a. Toate partidele se vor desfăşura miercuri, 15 octombrie, de la ora 15:30, excepţie făcând jocul dintre AS Hidromecanica Şugag şi CS CIL Blaj, care se va desfăşura marţi 14 octombrie, de la aceiaşi oră.
*Marţi, 14 octombrie 2014:
AS Hidromecanica Şugag – CS CIL Blaj 6-8 (6-6, 3-2), după 120 de minute
A: Domşa Mihai, A1: Popa Daniel, A2: Mutu Andrei, Obs: Neagu Marcel
*Miercuri, 15 octombrie 2014:
AS Euro Şpring II – CS Ocna Mureş
A:Costin Vasile, A1: Avram Andrei, A2: Popa Bianca, Obs: Bocai Ovidiu
AS Viitorul Biia – ACS Şurianu 1945 Sebeş
A: Nagy Andrei, A1: Potora Florin, A2: Costin Radu, Obs: Paul Ioan
AS Naţional Rădeşti – CSO Cugir
A: Damian Adrian, A1: Moldovan Florin, A2: Costea Adrian, Obs: Chirilă Cosmin
AS Progresul Fărău – ASC Pianu 2013
A: Aron Corneliu, A1: Uleşan Robert, A2: Jurjiu Mădălin, Obs: Ocnean Traian
AS Mureşul Gâmbaş – AS Energia Săsciori
A: Popa Sergiu, A1: Mulea Rareş, A2: Maranda Ionuţ, Obs: Andreica Petre
AS FC Lopadea Nouă – AS Mureşul Vinţu de Jos
A: Nicola Andrei 1, A1: Roşu Ioan, A2: Doncuţ Radu, Obs: Neagu Lucian
AS Spicul Bucerdea – AS Euro Şpring
A: Balea Horaţiu, A1: Man Cristian, A2: Costea Cătălin, Obs: Mărginean Filon
AS Pănade – CS Rapid CFR Teiuş
A: Lazea Radu, A1: Sârbu Aurelian, A2: Sârbu Andrei, Obs: Damian Augustin
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – AFC Miceşti
A: Țîră Mihai, A1: Vodă Alexandru, A2: Gligor Sergiu, Obs: Danciu Dorin
Etapa viitoare, cea a optimilor de finală, se va desfăşura în primăvara anului 2015,. În această fază a competiţiei, pe lângă cele 10 echipe calificate din etapa a III-a, vor intra şi celelalte 6 echipe de liga a IV-a: Cuprirom Abrud, Viitorul Sîntimbru, Performanţa Ighiu, Olimpia Aiud, Inter Ciugud şi Dalia Sport Daia Română (echipe clasate în sezonul 2013-2014, la finalul campionatului de liga a IV-a, pe locurile 2-7).
Sursa: AJF Alba
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!
În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului
-
Curier Județeanacum 11 ore
Mesaje de Paște 2024. Cele mai frumoase texte cu URARI creștine pe care le poți trimite prin SMS cu ocazia sărbătorilor pascale