FOTO: La alegerile de la OT-PDL Alba Iulia toți candidații au ieșit învingători
Organizația de Tineret a PDL Alba și-a ales astăzi echipa de conducere în cadrul Convenției Tineretului Democrat Liberal Alba, desfășurată în prezența a peste 350 de delegați și avându-i ca invitați pe seniorii din conducerea partidului.
Conform ordinii de zi vechiul Birou Permanent și-a prezentat raportul de activitate, urmat de cuvântul invitaților și de votul propriu-zis. Alegerile au fost organizate ”nemțește”, cât se poate de eficient, astfel că toți candidații înscriși pe liste au ieșit învingători.
În urma votului noul Birou Permanent al OT-PDL Alba este format din: Tudor Ponoran – președinte (340 de voturi pentru și 12 împotrivă); Nicoleta Albu – prim-vicepreședinte (228 voturi pentru, 14 împotrivă); Mihai Muntean – prim-vicepreședinte (308 voturi pentru, 34 împotrivă); Adrian Iancu – președinte Comisia județeană regulament, etică și litigii (334 voturi pentru, 18 împotrivă); Bogdan Păunescu – secretar general (332 voturi pentru, 20 împotrivă); Emilia Ciobotă (337 voturi pentru, 15 împotrivă); Delia Oargă – secretar general adjunct (228 voturi pentru, 14 împotrivă).
Vicepreședinți: Anamaria Barbu; Dorin Bortișcă, Cătălin Comșa; Ovidiu Crișan, Cristian Miron, Ciprian Nicoară, Andrei Petrea, Ștefan Popa, Emilia Sîrbu și Adrian Stan.
Secretari executivi: Ilie Tudor Bobar, Nicoleta Florea, Ciprian Guțoiu, Alexandra Guran, Victor Hațegan, Alin Mârza, Sandor Nagy, Roxana Popoviciu, Dinu Precup și Ioana Stanciu.
Conform raportului de activitate prezentat participanților, numărul membrilor de partid sub 35 de ani era, la începutul lunii martie, de 2.945 iar de atunci și până în prezent peste 500 de tineri s-au înscris în PDL Alba.
[nggallery id=684]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni
Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni Administrația comunei Doștat, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede implementarea unui sistem informatic pentru simplificarea procedurilor administrative în primărie. Citește și: Reabilitarea și modernizarea primăriei Doștat: Licitația de aproape jumătate de milion de lei, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari