FOTO: Bogdan Păunescu, noul preşedinte al Organizaţiei de Tineret PDL Alba Iulia
Tinerii democrat-liberali din Alba Iulia şi-au ales joi, 31 octombrie, noul Birou Permanent Municipal. Preşedinte al organizaţiei Tinerilor democrat-liberali din municipiu a fost ales Bogdan Păunescu, singurul candidat pentru această funcţie, cu 68 de voturi „pentru”. Acesta mai deţine şi funcţia de prim-vicepreşedinte al Organizaţiei Judeţene de Tineret. Prim-vicepreşedinte al noului Birou Permanent Municipal a fost desemnat Adrian Iancu, iar funcţia de secretar general a ocupat-o Crişan Ovidiu. De asemenea, au mai fost aleşi 2 secretari generali adjuncţi, 8 vicepreşedinţi şi 8 secretari executivi.
Au fost prezenţi la eveniment primarul Mircea Hava, preşedintele PDL Alba, senatorul Alexandru Pereş secretarul general PDL Alba,Rodica Andornescu, preşedinte al Organizaţiei Judeţene de Femei PDL Alba, Paul Voicu, preşedintele PDL Alba Iulia, Inel Constantin vicepreşedinte al PDL Alba Iulia, Dan Opruţa, preşedinte al Organizaţiei Judeţene de Tineret PDL Alba, precum şi membri din echipa de seniori PDL Alba, consilieri locali, care au ţinut să-i felicite pe cei tineri, să le ureze succes, să-i îndrume să fie uniţi şi să-i asigure că le vor fi alături.
La alegeri s-au prezentat 83 de delegaţi cu drept de vot din municipiu. Noul preşedinte al PDL Alba Iulia a fost votat de 68 de delegaţi, acesta obţinând funcţia cu unanimitate de voturi. El va conduce Organizaţia de Tineret PDL Alba Iulia, în locul lui Sergiu Negrea.
Bogdan Păunescu are 23 de ani şi este din Alba Iulia. Activează în cadrul Partidului Democrat-Liberal de mai bine de cinci ani. A început ca membru în echipa de studenţi, unde a fost preşedinte interimar, iar mai apoi a trecut la BPL. Conform statutului a ajuns prim-vicepreşedinte al Organiza’iei Judeţene de Tineret PDL Alba, funcţie pe care o deţine şi în prezent. A absolvit cursurile Facultăţii de Topografie şi Cadastru din cadrul Universităţii “1 Decembrie 1918 Alba Iulia”, iar acum este noul preşedinte al Organizaţiei de Tineret a PDL Alba Iulia. D e asemenea, este membru de drept în cadrul PDL Alba Iulia.
În urma voturilor exprimate, Biroul Permanent municipal al Organizaţiei de Tineret PDL Alba Iulia este format din:
Preşedinte: Bogdan Păunescu
Prim-vicepreşedinte: Adrian Iancu
Secretar general: Ovidiu Crişan
Secretari generali adjuncţi: Anca Ignat şi Delia Oargă
Vicepreşedinţi: Emilia Ciobotă
Andreea Tănase
Roxana Popoviciu
Răzvan Petruse
Bogdan Pătrânjan
Daniel Lungoci
Bogdan Nicolae Lazăr
Ana Maria Ionela Stanciu
Secretari executivi: Rodica Ramona Adam
Gabriel Altomi
Cosmin Beloklavek
Arnold Iuliu Eqyed
Ramona Hanza
Gabriela Ionela Iuga
Petronela Nariţa
Ramona Nicoleta Sas
[nggallery id=568]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 24 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României
-
Opinii - Comentariiacum 50 de minute
Tradiţia fascinantă a Târgului de fete de pe Muntele Găina. Cum erau vândute fetele de măritat în secolul XIX în comunităţile din Munţii Apuseni