Voinţa Savini Due Sebeş a trecut fără emoţii de HC Sibiu cu scorul de 28 – 18 (15 – 5), astăzi în Sala Florin Fleşeriu
Formaţia HC Sibiu este cel mai întâlnit adversar de către Voinţa Savinie Due Sebeş, de la înfiinţare. Cele două echipe s-au luptat şi anul trecut în Divizia B, de fiecare dată învingătoare ieşind echipa lui Alexandru Weber. Istoria partidelor şi-a urmat şi astăzi cursul, Voinţa Sebeş învingând cu scorul de 28-18, 15-5 la pauză.
În această lună, octombrie, Voinţa Savini Due Sebeş împlineşte un an de la înfiinţare. Pentru a sărbători această realizare, formaţia de handbal masculin a reuşit să câştige toate meciurile programate în această lună, 4 la număr. Meciul de astăzi a fost unul uşor pentru Voinţa Sebeş, care s-a impus la final fără nicio emoţie. „A fost un meci pe care l-am controlat în întregime. Îi felicit pe băieţi pentru efortul depus şi pentru victoria obţinută pe teren propriu. Fanii au fost extraordinari şi le mulţumim pentru că ne-au aplaudat tot meciul. Sunt mulţumit de munca pe care o depunem în echipă, acest rezultat observându-se în clasament, unde suntem doar la 3 puncte distanţă de liderul CSM Oradea.” a afirmat tehnicianul formaţiei Voinţa Savini Due Sebeş, Alexandru Weber.
Pentru Voinţa Sebeş au marcat: Mihai Macrie – 7 goluri, Lucian Preda – 4, Iulian Grozav – 3, Vlad Breazu – 3, Adrian Ţone – 3, Alin Caragui – 2, Adian Cunţan – 1, Iancu Mărginean – 1 şi Raul Muntean 1. Competiţiile de handbal masculin vor lua o pauză de 3 săptămâni, următorul meci al formaţiei din Sebeş fiind programat pe 10 noiembrie, în deplasare, contra formaţiei ACS Academia Handbal Baia Mare.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României