42 de echipe din Liga a V-a, în primul tur al Cupei României, faza judeţeană, programat în 22 septembrie

Performanta Ighiu  1Cele 42 de echipe componente ale Ligii a V-a vor disputa duminică, 22 septembrie, de la ora 16.30, partidele contând pentru prima etapă a Cupei României, faza judeţeană, sezonul 2014-2015. AJF Alba a stabilit ţintarul, iar jocurile se desfăşoară într-o singură manşă, pe terenul primelor echipe, considerate a fi organizatoare de joc. Trofeul actual este deţinut de Performanţa Alba Iulia, ce a învins în finală pe Cuprirom Abrud, scor 3-0, iar ulterior a fost eliminată de Sănătatea Cluj.

AS LIMBENII LIMBA – AS ACTIV SPORT CIUGUD

În situaţia în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârşitul jocului şi prima repriză a prelungirilor. Dacă dupa reprizele de prelungire egalitatea se mentine , echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare. Echipele sunt obligate să folosească 4 jucători născuți după 01.01.1988. pe tot parcursul jocului. Împerecherea echipelor s-a efectuat ţinându-se cont de criteriul valoric și geografic .

În Vinerea Mare, etapă în cel de-al 3-lea eșalon | Vezi programul conjudețenelor

În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]