CL Alba Iulia va aproba, miercuri, semnarea contractului pentru salubrizarea orașului pe următorii trei ani
Miercuri la ora 13.00, Consiliu Local Alba Iulia este convocat în ședință extraordinară pentru aprobarea încheierii contractului de salubrizare cu Polaris M Holding, după cum anunță reprezentanții administrației locale. Ședința va avea loc la Direcția Programe.
Firma Polaris M Holding a fost declarată câștigătoare a licitației pentru serviciul de salubrizare pe următorii trei ani în Alba Iulia, în luna ianuarie 2013. Semnarea contractului a fost întârziată de contestațiile depuse de ceilalți ofertanți (cele mai multe de Salprest Alba Iulia), litigiul fiind tranșat de magistrații Curții de Apel Alba Iulia la sfârșitul săptămânii trecute.
Potrivit informațiilor din presa online, firma Polaris M Holding, aparţine familiei Martin, politicieni social democraţi din Constanţa, apropiaţi ai lui Radu Mazăre. Este printre deținătoarele trofeului de excelență din Topului Judeţean al firmelor din Constanța. Societatea se ocupă şi de salubrizarea oraşelor Arad, Tg. Jiu, Constanța, Mangalia, Eforie.
Ultimele licitații câștigate (în luna iulie 2013), au fost cele de prestare a serviciilor de salubrizare la Serviciul de Informații Externe și Direcția Generaă de Logistică.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei
Modernizarea sediului Primăriei Mirăslău pentru eficientizare energetică: Investiție de peste 1 milion de lei Administrația comunei Mirăslău, a scos licitația, pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice, care prevede modernizarea și eficientizarea energetică a clădirii sediului primăriei. Citește și: Dezvoltarea sistemului informatic în primăria comunei Doștat: Licitație lansată pe SEAP pentru simplificarea procedurilor administrative pentru cetățeni […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României