Sondaj online www.ziarulunirea.ro cu toți candidații pentru alegerile parlamentare din Alba

În 9 decembrie cetățenii județului Alba sunt așteptați la urne pentru a-și alege senatorul sau deputatul care să-i reprezinte în Parlament. Ediţia online a ziarului Unirea vă oferă posibilitatea să vă exprimaţi preferinţele electorale pentru candidaţii la alegerile parlamentare din 2012.

Principalele forțe politice și-au desemnat reprezentanți pentru toate cele 7 colegii din județ (două la Senat și cinci la Camera Deputaților) iar alte două partide au optat doar pentru unele zone. În total, în lupta electorală din județul Alba sunt 33 de competitori care, potrivit declarațiilor liderilor de organizații județene, au cele mai mari șanse de a câștiga un fotoliu de senator sau deputat.

Am observat că rezultatele sondajului anterior făcut de site-ul cotidianului Unirea privind intenţiile dumneavoastră de vot la alegerile locale, au fost apropiate ca procente, de cele ale unor sondaje preelectorale profesioniste comandate de partide politice din Alba. Acestă constatare sugerează faptul că cititorii ziarulunirea.ro reprezintă un eşantion reprezentativ al populaţiei judeţului.

Totuși, acest sondaj de opinie online nu are valoare ştinţifică pentru că nu este realizat într-un mod științific. Cel mai probabil voturile nu vor fi date strict pe colegii, astfel că rezultatele vor reprezenta popularitatea pe care o au politicienii la nivelul județului Alba, dar și  un exemplu pentru cum ar putea fi împărțite locurile în viitorul Parlament.

Sondaj Mister Boboc ziarul ”Unirea” - Colegiul Tehnic Apulum Alba Iulia

  • Dragoș Gabriel Corhan (34%, 489 Votes)
  • Alexandru Hrițac (23%, 328 Votes)
  • Cristian Șandru (19%, 269 Votes)
  • Rubin Mărginean (16%, 231 Votes)
  • Robert Florea (9%, 135 Votes)

Total Voters: 1.452

Loading ... Loading ...

Sorry, there are no polls available at the moment.

Sondaj Mister Boboc ziarul ”Unirea” – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” din Alba Iulia

  • Miclea Cătălin (26%, 1.101 Votes)
  • Negrea Cristian (24%, 1.008 Votes)
  • Moghiroiu Bogdan (13%, 552 Votes)
  • Mărginean Răzvan (11%, 475 Votes)
  • Clepan Robert (11%, 453 Votes)
  • Niciu Șerban (8%, 346 Votes)
  • Dăian George (7%, 309 Votes)

Total Voters: 4.244

Loading ... Loading ...

Sondaj Miss Boboc ziarul ”Unirea” – Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan” din Alba Iulia

  • Perța Andreia (26%, 1.193 Votes)
  • Negrea Anamaria (23%, 1.052 Votes)
  • Muntean Raluca (15%, 691 Votes)
  • Petrariu Adelina (15%, 676 Votes)
  • Marc Alexia (8%, 350 Votes)
  • Demeter Georgia (6%, 291 Votes)
  • Iosif Monica (6%, 282 Votes)

Total Voters: 4.535

Loading ... Loading ...

Sunteți de acord cu mutarea Zilelor Orașului Alba Iulia, din prima săptămână a lunii iunie, în data de 15 octombrie?

  • Nu (82%, 1.288 Votes)
  • Da (14%, 219 Votes)
  • Nu ma interesează (4%, 60 Votes)

Total Voters: 1.567

Loading ... Loading ...

Sondaj Miss Boboc ziarul ”Unirea” 2017 – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia

  • Maria Cuțitar (28%, 382 Votes)
  • Irina Cimpoieșu (24%, 330 Votes)
  • Adelina Mărginean (19%, 262 Votes)
  • Ioana Vulcu (14%, 184 Votes)
  • Denisa Dărămuș (9%, 124 Votes)
  • Ștefania Cosma (6%, 77 Votes)

Total Voters: 1.359

Loading ... Loading ...

Sondaj Mister Boboc ziarul ”Unirea” 2017 – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia

  • Paul Creța (37%, 461 Votes)
  • Andrei Hoșleag (21%, 260 Votes)
  • Alexandru Sârbu (16%, 200 Votes)
  • David Lupu (12%, 153 Votes)
  • Octavian Țârlea (10%, 119 Votes)
  • Emil Târziu (4%, 53 Votes)

Total Voters: 1.246

Loading ... Loading ...

 

<

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

45 Comentarii

sucu 20 noiembrie 2012 at 22:36

Alo,alo,domnilor chiar ne socotiti prosti,cine crede ca uslasii au „inchis” toate colegiile in Alba?…se pare ca ajungeti o anexa a haznalei usliste numai felix motanul mai lipseste.Rusine Unirea „ziar independent”!

DOINA SI PRIETENII. 21 noiembrie 2012 at 7:52

Noi nu votam mincinosi din partidul dd-zero-tv !

@doina si prietenii. 21 noiembrie 2012 at 11:37

Daca votati candidatii usl votati niste mincinosi mai MARI ca ceilalti,m-as rade ca dupa 9 decembrie sa aveti nevoie(MARII MINCINOSI USL) pentru majoritate de mincinosi(PPDD) si aia sa intre-n „combinatii” cu alti mincinosi(ARD,UDMR) si sa ramaneti ciuruiti si…prostanaci!

7,4 21 noiembrie 2012 at 8:16

Tocmai am votat (in sondajul de mai sus) si constat cu bucurie ca romanii (inclusiv cei din Alba !) s-au cam desteptat, peste tot, in acest sondaj, conduc, la mare distanta, candidatii USL! Dar deocamdata, un singur lucru-i cert in tara asta: La Referendum romanii i-au tras 7,4 milioane de suturi in cur lui DEMIS, presedintele Masa Verde! Deci, cunoscand ca de fapt DEMIS este asimilat cu PDL-ul, rezulta, foarte simplu, ca tot cam atatea suturi in cur vor lua si ARDeii (portocalii) nu peste multa vreme! Patria-i salvata!

Albaiulian 21 noiembrie 2012 at 9:00

Cat ai primit pentru votul tau? Te intreb deoarece un om normal nu ar face asa ceva!

7,4 21 noiembrie 2012 at 9:33

@ Albaiulian – Presupun ca pe mine m-ai intrebat cat am primit pt. vot – Sa sti ca am primit „nenumarati” bani, ca altfel n-as fi votat! De altfel cred ca nici prea normal nu sunt! Problema e ca, la fel ca mine mai sunt vreo 7,39 milioane de romani, deci se poate spune, dupa logica ta, ca tara asta-i plina de nenormali…! Numai ca, nu peste multa vreme, toti „nenormalii” astia vor trage suturi in cur catorva normali, de le vor sarii capacele…! P.S. Vezi ca am pus „o pila” la farmacia de pe Bulevard, du-te acum sa-ti cumperi „leacuri” pt. hemoroizi, va fi criza mare…!

@7,4 21 noiembrie 2012 at 11:48

Mai draga, mai animalule sa nu uitati sa adunati la vot mortii si ranitii de la Revolutie si de la mineriade ca nici pana astazi n-a „platit” cel ce a comandad crimele,seful vostru-politrucul iliescu.

Aurelian 26 noiembrie 2012 at 21:57

Mai „draga animalule”, cu nume(numar) de cutremur, le doresc USL-istilor sa castige toate sondajele, macar cu atat sa se aleaga, si sa nu le para rau de banii platiti celor 80 de derbedei a lui Eutanasiu, care „sparg” Cyber- cluburile”, votand de zor „caricaturile USL”. Ca de obicei, Eutanasiu o i-a in freza de fiecare data, cand se prezinta la alegeri, dar nu se invata minte, sa stea linistit pe „fundul lui”!

Horea 21 noiembrie 2012 at 11:58

@7,4 (de neuroni?)

Pana la P.S. te-ai exprimat destul de bine. Exceptie facand un „i” in minus (undeva) si altul in plus (altundeva).

P.S.Eu stiu ca „nenormalii” au capacele la cap si nu la … „cur”!

7,4 21 noiembrie 2012 at 12:48

@ Horea – Ai dreptate Horica, „nenormalii” au capacele la cap, asa stiam si eu, doar ca in „expunerea mea”, cand spuneam de „suturi in cur”, ma refeream la cei normali, deci alora „normali” urma sa le sara capacele, bineinteles de acolo de unde le au…! In rest. despre exprimarile cu „i” in plus sau in minus, important e ca, se pare, am pus „punctul” (pe „i”) corect…!Sper insa sa nu ai si tu nevoie de acele „leacuri” care vindeca hemoroizii generati de suturi in cur…

7,4 21 noiembrie 2012 at 13:10

@ Horea – …cat despre neuroni Horica draga, sa sti(i!), ca nici mie nu-mi prea iasa la numaratoare: cand imi da 100, cand imi da 110 miliarde, n-am prea reusit sa-i numar pe toti niciodatata, ca pe la 52.431.010.997,33 ma cam incurc si iar o iau de la capat…! P.S. Fie vorba intre noi, asa trebuie sa arate „o polemica” pe forum…!

Horea 21 noiembrie 2012 at 13:25

@7,4

O zi buna iti dorec in continuare.

P.S.1 De fapt nu numarul lor (neuronilor) conteaza ci functionalitatea lor.

P.S.2 Da, mă bucur pentru „i”-ul regasit!

Raspuns ptr. Doina ... 21 noiembrie 2012 at 8:16

Sa nu va faceti probleme ca nici noi nu-i votam pe mascaricii-militieni din partidul zero-tv , uitati-va ce procente au in sondaj , de ar trebuii de pe acum sa se ascunda , ca in data de 9 dec. sa nu-i mai gaseasca nimeni.
Mai zilele trecute eram in trecere printr-o localitate din Alba si am vazut cum niste oameni au dezlipit poza aceea mica cu ala ce a fost militian marincas si au urinat pe ea , dupa care au lipit alte afise cu USL-ul.

bunicelu-@tuturor din hazna 21 noiembrie 2012 at 11:19

Asa au facut si comunistii cand au acaparat puterea in Romania-jaf,hotii,minciuni si manipulari…nu-i ceva iesit din comun,doar uslistii sunt fii,nepotii si urmasii comunistilor adunati sub steagul „democratiei originale” purtat de ion ilici iliescu.PS-Daca pe poza militianului marincas au urinat pe o poza a informatorilor-securisti voiculescu-felix sau rosca stanescu ar trebui sa se kce si s-o arunce-n haznaua 3?

Andreea 27 noiembrie 2012 at 18:39

Prost crescuti,animale…unii n-au avut norocul celor 7 ani de acasa. Da sa fi si prost si fudul…e prea de tot.

Man Ciprian 21 noiembrie 2012 at 8:56

se va repeta scena Mihaela dragostea mea…………

ulise 21 noiembrie 2012 at 9:59

USL-ul sa-l votati ca aveti ce meritati!!!

un om de bine 21 noiembrie 2012 at 11:25

Nu merita sa strici urina pentru asa oamemi :marimcas ,bibolar,comsa si resturile lor.

gogu 21 noiembrie 2012 at 12:12

Mult mai bine sa „strice” urina pe o zdreamta rosie ca tine si pe altii de teapa ta!PS-Bai fraiere suntem in 2012 schimba „placa” cu „oamenii de bine”,cu „vin mosierii” sau „nu ne vindem tara” se simte de la o posta ca esti politruc comunist si de bine cu voi…se vede ce faceti de 6 luni,exact ca inainte-minciuna,jaf si hotie.

un om de bine 21 noiembrie 2012 at 16:48

Politruc comunist la 23 de ani .Gunoiule . Noi tinerii sub 25 de ani vom schimba tara nu tu, nu voi mincinosii lui diaconescu .Se vor umple puscariile cu voi si iadul o sa va inghita nesimti ce sunteti. Sti cum arata iadul ? ,asa cum arata diaconescu . Satana este fratele tau.Astia sunteti voi mincinosi lumii.

costel* 21 noiembrie 2012 at 22:30

Tanar sau batran tot un sobolan comunist esti.

dd in curba 21 noiembrie 2012 at 17:23

Bruneto,gigi balamuc ,bizdu sau cum te va fi chemand tot gunoi diaconist ramai.

adormitu 21 noiembrie 2012 at 22:35

Ciocu mic plagiatorule de unde papi ca*kat de la cacarau sau de la cacareaza?

dd in curba 22 noiembrie 2012 at 16:30

Ciocu mic la mata ,mincinos din gasca destrabalata a cioroiului din Caracal.Diaconescu face de rusine insusi neamul tiganesc (cu origini si traditi omenesti ,avute din negura timpului). Si daca vrei sa cioc-coiesti pe cineva ia-l pe comsa ,marincas si caini crescuti de bibolar ,pune-i in rand sa poata ajunge disciplinati la curul lui diaconescu. Si apoi sa vezi pupaturi si muscaturi.Cand diaconescu va intra dupa grati as vrea sa va vad pliscul .Nu o sa va ajunga tufele si vagaunile sa va ascundeti .Si timpul e aproape. Sunteti gunoaiele poporului roman.Mincareati cacareze pe post de bomboane facute de intestinul lui diaconescu.Pofta buna.

Didi 21 noiembrie 2012 at 15:38

USL-UITE SULA.Ha,ha,ha,ha.Cam asta vom vedea noi dupa alegeri daca revin comunistii la putere.

Mitica 21 noiembrie 2012 at 19:44

Ei uite asa eu am sa votez in ciuda voastra pe Traian Basescu ca tare frumos si destept mai este. Ha, ha, ha.

un prieten 21 noiembrie 2012 at 20:47

Dragi redactori ai ziarului, ar fi bine sa faceti programul sa nu se poata vota de 10… ori de pe acelasi calculator. Eu am votat pana acum de cateva ori ca sa vad daca o sa ma blocati odata. Asa cum procedati voi sondajul este egal cu zero.
De exemplu ma pot pune acum sa votez pana iasa PPDDco 99%
Nu procedati corect

Costel* 21 noiembrie 2012 at 20:57

@ prieten, pentru unii ca dumneata si minciuna sau deturnarea ARD-eista este tot una. Tare al dracu este calculatorul dumitale ca poti vota de cate ori vrea muschii dumitale. Pe calculatorul meu am votat odata cand a aparut articolul si de cate ori deschid nu se mai poate vota. Bag sama draga @ prietene ca dumneata ai inceput sa ne vinzi ARD-ei umpluti.

un prieten 22 noiembrie 2012 at 15:18

Nu sunt ARD-ist Sunt doar un om de bine. Oricum intre timp s-a blocat.

Andreea 27 noiembrie 2012 at 18:47

ARD-ei umpluti?? Tocmai voi USL-istilor faceti pe prostii?? Oare de ce aveti atatea procente?? Norocu vostru ca aveti toti IP-uri dinamice! :)) In ultimele 6 luni USL-ul in frunte cu frumosul dottor Ponta si-au dat cu firma-n cap..atatea realizari…

psd 21 noiembrie 2012 at 22:38

Cate voturi au fost exprimate pana in prezent? De ce nu se afiseaza, pt ca nu-i totuna ca au votat 10 sau 2000….

gelu 22 noiembrie 2012 at 11:38

daca in jud alba care este un fief ultra-basist ard(pdl+ppdd+udmr)este facut varza va dati seama ce scor vor avea la nivel national:))))))))

Sunteti Varza 22 noiembrie 2012 at 17:48

Mai fratilor, nu ma mai certati aiurea, USL-ul se v-a destrama…PNL o sa faca alianta cu ARD, a spus aseara foarte clar Tariceanu!

Costel* 22 noiembrie 2012 at 18:00

ARD-eii vor fi pusi in 9 decembrie la murat in butoaiele celui care-i zicea domnul Basescu acum nu multa vreme ala mic cu capul mare dela PNTCD. Si uite asa acele butoaie cu muraturi la primavara vor fi imbarcate pe nava pe care va fi imbarcat si domnul Basescu in functia de pilot sef.

Albaiulian 24 noiembrie 2012 at 19:18

Dupa felul in care te exprimi esti modelul uselistului scolat la antena 3!
Apropo, sunt 7,39 milioane de voturi si nu de romani!
Asa ca „mai animalule”(ca daca iti zic gaozar te superi) sa nu uitati sa procedati exact ca la referendum sa adunati la vot mortii si soldatii plecati in misiune si si si ca avetti multe idei cand este vorba de furt!
Si sa stii mititelule: veninul dauneaza grav sanatatii!

Costel* 24 noiembrie 2012 at 19:38

Si findca tot veni vorba de furt, cat s-a furat la referendum si cat s-a furat la perzidentialele din 2009 si apoi vorbim de hoti probabil si de procuratura. Sigur baietii domnului Guvernator sunt cinstiti ca stapanul. O doamna de din ARD face campanie pe strada unui oras si Primarul PDL-ist asfalteaza exact atunci la locul cu pricina. Oare cum se numeste acest lucru stimate @ Albaiulian?

Albaiulian 25 noiembrie 2012 at 8:35

Deocandata numai furtul de la referendum a fost dovedit!Nu stiu de ce doamna „de din” ARD vorbesti, dar exista vreo lege care sa interzica propaganda electorala acolo unde se asfalteaza?

Motul. 24 noiembrie 2012 at 20:29

Foaie verde d-arpacas
Io mis nelu marincas ,
Votati-ma ca sunt “mot”
Sunt “destept”si tare hot
Vreau sa-l bat si pe olar
C-a ajuns amanetar
Iar de dirzu nici nu-mi pasa
Ca i-o trag “a la mustata”
Si pe attila “mocanul”
Il execut cu pulanul,
D’aceia am fost plotoner
Sa cistig in ori ce fel …
Votati nelu marincas
Ca voi da la vara-un cas
Iar la iarna care vine
Incerc sa dorm si eu mai bine
In fotoliul din senat
Unde ma vad instalat
C’asa am fost educat
Sa profit de ce-i saraci
Iar pupincuristii mei
Sa ma tuce un’vor ei.

DEDICATIE DE LA PLUTO BIBOLAR. 25 noiembrie 2012 at 10:37

M-am nascut sergent major
C-o tabla jumate
Si am armata pin ce mor
Cu tablele-n spate ,
In pp-dd-zero-tv ma inrolas
Sa-l sustin pe … marincas .

MOTUL DIN APUSENI. 25 noiembrie 2012 at 10:41

Dirzule , fii Dirz si nu-l lasa pe plotonerul marincas sa ia procente in apuseni unde toti primarii sunt ARD si USL iar el nu are nici un sprijin , ca partidul televizorist zero-tv a cioroiului din caracal ( acolo s-a rasturnat caruta cu prxxti ) nu-l sprijina ca e orfan , iar plotonerul fiind si naiv pedeasupra intra in lupta exact cind nu trebuie …
De aceea sefii de la bucuresti l-au dat jos de la conducerea partidului ca e un tip slab , fara experienta si cu rezultate foarte slabe , doar acum are ocazia sa cistige si el vreo 5 % , care il vor ajuta sa spele scarile la consiliu judetean in urmatorii patru ani.

cioranie 25 noiembrie 2012 at 18:56

Gata tovarasi din usl, dupa sondajul ziarului Unirea ati castigat toate colegiile din judet…ura si la gara cu directia Bucuresti,iar acolo-n parlament sa vedem daca realizati ceva din proiectele cu care ne „stricati” capul de la inceperea campaniei electorale.PS-Proiecte usl=minciuni+minciuni+minciuni;Realizari usl=jaf+jaf+jaf;usl=cacarai+ciobani+plagiatori+informatori=ilici iliescu=minciuna+jafuri=distrugerea Romaniei

Ce tot aveti mai cu GHIbolar 26 noiembrie 2012 at 11:26

Pe la ce facultate v-ati intalnit mai cu GHIbolar saracu pe care il tot muscati precum catelusii de pantaloni.Omu bun e invatat cu catei si zic ,,Doamne ajuta,mai n-as crede….,,ca unii sa ajunga in varful parlamentului.Da cantaretu Fulea cu cu ce e mai bun la facut legi?

eu 26 noiembrie 2012 at 21:58

Imi explici si mie cum s-au desteptat romanii? Votind USL-ul? Este o adunatura de mincinosi,excroci si vinzatori de tara atit in USl cit si in ARD.Fratilor cine a condus aceasta tarisoara din 1989? Cine a distrus industria, agricultura? Cine a vindut resursele tarii? PP-DD-ul!!!??? Urasc politica si nu sint membru in nici un partid.Mi-e lehamite de felul in care se asociaza intre ei numai sa nu piarda puterea! Jos cu ei!

dd in curba 27 noiembrie 2012 at 0:34

Tu esti un prost ,un mare prost si habar nu ai. Imi e lehamite de prostia ta .O sa te trezesti in scurt tip si o sa-ti para rau prostule (altfel baiat bun).Te vei destepta si tu si o sa te urasti pe tine. Ce prost!.

Andreea 27 noiembrie 2012 at 18:58

Da tu ce habar ai? De ce? De banii promisi tie si familiei tale de catre Diaconescu? Sau pozitiile promise de catre noii castigatori USL-isti? O sa le para rau peste nu prea mult timp tuturor ce au votat prost-crescutii din USL! Si din pacate va fi cam tarziu…