REZULTATELE elevilor din Alba la Olimpiada de interpretare instrumentală clasele III-VIII, faza zonală, 8-9 martie 2018, Reșiţa
Inspectoratul Școlar Județean Alba a transmis rezultatele elevilor din județ la Olimpiada de interpretare instrumentală clasele III-VIII, faza zonală, care a avut loc în 8-9 martie 2018, la Reșiţa:
Numele şi prenumele elevului Premiul Profesor îndrumător Profesor corepetitor
1. Mancer Antonia clasa VI EXCELENŢĂ – Vioară Lungu Mariana Dragomir Andrei
2 Barbu Laurenţiu VIII EXCELENŢĂ – Clarinet Beşliu Radu Pârjol Ovidiu
3 Pascu Ştefana VIII EXCELENŢĂ – Flaut Damian Emma Dragomir Andei
4 Petrean Casian IV Premiul I – Pian Vrânceanu Rita
5 Romoşan Daria V Premiul I – Clarinet Beşliu Radu Pârjol Ovidiu
6 Săndulache David Răzvan V Premiul I – Vioară Lungu Mariana Dragomir Andei
7 Hada Petronela VI Premiul I – Flaut Cârcoană Adela Pârjol Ovidiu
8 Nariţa Raul VI Premiul I – Clarinet Beşliu Radu Pârjol Ovidiu
9 Muntean Andreea VI Premiul I – Chitară Rodean Cristian
10 Anca Ioana Daria VII Premiul I – Pian Zelenscaia Vera
11 Cataramă Carina VII Premiul I – Nai Trif Aurelian Maniu Sixtine
12 Damian Francisc VII Premiul I – Chitară Rodean Cristian Pârjol Ovidiu
13 Diaconu Alexandra VII Premiul I – Flaut Damian Emma Dragomir Andei
14 Oargǎ Nuria VII Premiul I – Vioară Lungu Mariana Dragomir Andei
15 Pop Cristian Gabriel VII Premiul I – Violoncel Mǎrginean Maria Pârjol Ovidiu
16 Clamba Darius VIII Premiul I – Violoncel Mǎrginean Maria Pârjol Ovidiu
17 Nicolae Natalia VIII Premiul I – Flaut Cȃrcoanǎ Adela Pârjol Ovidiu
18 Bălăucă Natalia V Premiul II – Vioară Lǎncrǎjan Tatiana Pârjol Ovidiu
19 Chindriş Raoul VI Premiul II – Chitară Romoşan Ovidiu
20 Mihălţan Alexia VII Premiul II – Flaut Damian Emma Dragomir Andei
21 Novǎcean Alexia VII Premiul II – Chitară Tudor Dragoș
22 Todea Andrei VIII Premiul II – Vioară Lungu Mariana Dragomir Andei
23 Udrea Carina VIII Premiul II – Flaut Cȃrcoanǎ Adela Pârjol Ovidiu
24 Bălan Niculina VI Premiul III – Pian Vrȃnceanu Rita
25 Roba Cristian VII Premiul III – Pian Simion Cecilia
26 Opruţa Noemi VII Premiul III – Flaut Damian Emma Dragomir Andei
27 Ciugudean Raul VIII Premiul III – Pian Pǎcurar Alexandra
28 Jidvean Abel III Menţiune – Pian Ivan Ingrid
29 Dăncilă Irina Maria VI Menţiune – Pian Săndul ache Sergiu
30 Ionaş Maria VI Menţiune – Pian Avram Dan
31 Roşu Silviu VII Menţiune – Pian Simion Cecilia
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Cultură Educație
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf
Elevii Colegiului Militar din Alba Iulia, premiul I și II la concursul național ”Eroul meu de ieri și de azi”: Povești de viață impresionante așezate pe hârtie de Iulia Laza, Lucas Popescu și Raluca Ramf Poveștile din trecut ale veteranilor de război, ale prizonierilor sau ale celor deportați sunt povești de viață impresionante. Elevii colegiului […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață