Liga a 4-a, Spicul Daia Română a urcat pe podium | Remiză la Teiuș, victorie pentru Voința Stremț
În alte patru partide ale etapei a 21-a a Ligii a 4-a, Spicul Daia Română a câștigat acasă cu Olimpia Aiud, Voința Stremț s-a impus cu Inter Unirea, s-a înregistrat o remiză la Teiuș, iar Viitorul Vama Seacă a trecut de GT Sport Alba Iulia.
Viitorul Vama Seacă – GT Sport Alba Iulia 2-1 (1-1): Ludwig (20), R. Nagy (73)/ A. Maier (9). Succes important pentru reprezentanta comunei Hopârta, ce a reușit să întoarcă scorul împotriva “lanternei roșii”, ce a pierdut al treilea meci la rând;
*Voința Stremț – Inter Unirea 3-1 (2-1); Trifa (25, penalty), Epure (35, 90)/ Ilea (45). Succes fără emoții pentru stremțeni, în vreme ce interiștii au 5 eșecuri în acest retur;
*Kinder Teiuș – Hidromecanica Șugag 2-2 (0-1): R. Domșa (55), Rancea (63)/ A. Creț (36, penalty), Trăscăian (80). Partidă spectaculoasă pe Maracana”, cu întorsături de situație (de la 0-1, la 2-1 și apoi egal). Hidromecanica are trei jocuri fără eșec, iar Kinder este la prima remiză stagională;
*Spicul Daia Română – Olimpia Aiud 1-0 (1-0): Brânză (22). Trei victorii succesive pentru dăieni, fără gol primit, iar echipa lui Ștefan Fogoroși a urcat pe podium, profitând de runda liberă avută de Viitorul Sântimbru. Aiudenii au pierdut al doilea joc la rând
Mâine sunt întâlnirile Industria Galda de Jos – Energia Săsciori și CIL Blaj – CS Zlatna
Foto: Rareș NICULAȘ (Teiuș), Spicul Daia Română (facebook)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)