De curând, la Cluj-Napoca, s-a desfășurat Concursul Național de ștafete și probe neclasice, competiție la care CSȘ Blaj a participat cu un număr de 15 sportivi. Un veritabil tur de forță pentru atleții pregătiți de Cristina Man, în condițiile în care au luat startul, anterior, la Alba Iulia, la alte trei întreceri atletice. Dar iată rezultatele: *locul întâi pentru ștafeta (A) 400x600x800x1000 metri junioare 3+copile 1, în componența Ana-Maria Mărginean – 400 metri; Bianca Sabău – 600 metri; Andreea Bogdan – 800 metri și Mihaela Blaga – 1000 metri; *locul patru pentru ștafeta (B) 400x600x800x1000 metri Junioare 3+ Copile, formată din Călina Truță, Diana Petric, Noemi Bolgar și Doina Velicia.

În probele individuale cea mai bună clasare a avut-o Valentin Hrișca – locul trei în proba de 300 metri (cu rezultatul 37:32), în aceeași probă Bogdan Man terminând pe poziția a 6-lea cu performanța de 38:35. Bianca Sabău a încheiat proba de 600 metri pe locul patru, cu 1:49,51.

În proba de 10.000 de metri Adelina Petruța s-a clasat pe locul șapte (cu 3:15,09), iar Mihaela Blaga pe locul al 10-lea, cu rezultatul 3:16,37. Următoarea competiție la care vor participa sportivii de la CSȘ Blaj este Campionatul Național de Cros, juniori 1, tineret și seniori, prevăzut sâmbătă, 20 octombrie, la Botoșani.

[nggallery id=6288]

Calificare în semifinalele Diviziei A1 pentru Volei Alba Blaj Volei Alba Blaj a câștigat seria cu Dinamo București în minimum de meciuri și s-a calificat în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin. După 3-1, la Blaj, campioana în exercițiu s-a impus cu 3-0 (28-26, 25-21, 25-21) în disputa din Capitală cu Dinamo. În primul parțial, […]