FOTO: Organizația Femeilor Liberale din Ocna Mureș are o nouă conducere
Vineri, 29 noiembrie a.c, cu începere de la ora 17.00, la Casa de Cultură din Ocna Mureș, a avut loc un eveniment important în cadrul organizație locale a Partidului Național Liberal, mai exact adunarea generală de alegeri pentru desemnarea unui nou birou de conducere a Organizației Femeilor Liberale din Ocna Mureș.
Potrivit unui comunicat remis presei de PNL Alba, “la această acțiune au participat, printre alții, diverși lideri locali și județeni ai PNL: Elena Ignat (președinta OFL Alba și vicepreședintă la nivel național a OFL), Ciprian Mihăiescu (președintele PNL Ocna Mureș), Ciprian Tecar (vicepreședinte PNL Ocna Mureș), Marius Bota (vicepreședinte PNL Ocna Mureș), Cosmin Rusu (președintele TNL Ocna Mureș), Adrian Simion (purtător de cuvânt al PNL Alba).
În urma votului noul birou de conducere al OFL Ocna Mureș, care va avea un mandat de 4 ani, are următoarea componență: președintă – Elena Pop; vicepreședinte – Elena Cărunta și Cornelia Popescu; membre – Susana Chiorean, Loredana Csizmadia, Sidonia Marina, Mihaela Metea, Anca Păcurar, Ofelia Tecar; membre supleante – Adriana Drăguț, Daciana Martin.
La finalul evenimentului, președintele PNL Ocna Mureș, Ciprian Mihăiescu a declarat: „Ne bucurăm foarte mult pentru că am reușit să avem azi aceste alegeri la OFL Ocna Mureș. Le dorim mult succes colegelor noastre și sunt sigur că vor veni cu proiecte foarte bune pe viitor și vor atrage noi membre către Partidul Național Liberal. Organizația PNL Ocna Mureș, în general, este o organizație deschisă pentru oricare dintre oamenii valoroși cdin comunitatea noastră, care vor să se implice în reconstrucția orașului. Cred că este timpul să trecem peste interesele politice de moment și împreună, cât mai mulți dintre noi, cetățenii acestui oraș să ne implicăm cât mai mult în rezolvarea problemelor comunității în care trăim.”
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)