Rămâi conectat

Sport

FOTO: La Campionatul Național de copii FRAM-IKU, ACS Karate Forever Alba Iulia – locul secund în ierarhia cluburilor, CSM Unirea Alba Iulia – rezultate de apreciat

Dan HENEGAR

Publicat

în

La Campionatul Național de copii FRAM-IKU, ACS Karate Forever Alba Iulia – locul secund în ierarhia cluburilor, CSM Unirea Alba Iulia – rezultate de apreciat

De curând, la Târgu Jiu s-a desfășurat Campionatul Național de copii FRAM-IKU, organizat de departamentul IKU și CS Petrom & Petrofac Karate Oltenia Țicleni, competiție la care ACS Karate Forever Alba Iulia a încheiat pe locul secund în ierarhia cluburilor. La concurs au mai participat concurenți de la CSM Unirea Alba Iulia, iar pe primele 3 locuri s-au clasat Kaizen Timișoara (antrenor Adelina-Iasmina Suciu), AKS Karate Forever Alba Iulia și Shodan Timișoara (antrenor George Coca).

Sportivii de la CSM Unirea Alba Iulia (antrenor Simion Băluță, director Radu Mircea Urcan)au obtinut urmatoarele rezultate: *Jessica Țîr – medalie de bronz la kata, medalie de aur la kumite, medalie de argint la kata echipe; *April Dachin: aur kata și argint kata echipe; *Miruna Țîr: bronz kumite și bronz kata echipe; *Marian Pavel Marian: argint kata; *David Borza: locul 4 la kumite;

ACS Karate Forever Alba Iulia (antrenori Simion Băluță și Mihai Mercan, președinte Alina Băluță): *Alexandra Peșterean: medalie de aur kata și medalie de argint kata echipe; *Anamaria Răileanu: aur kata și aur kumite; *Mihai Zamfir: aur kata, argint kumite, aur kata echipe și argint kumite echipe; *Sonia Rad: aur kata și bronz kata echipe; *Eric Odveremean: aur kumite; *Andrei Moldovan: argint kata, bronz kumite, aur kata echipe și argint kumite echipe; *Lucas Prodan: bronz kata, bronz kumite, aur kata echipe și argint kumite echipe; *Gabriel Ienciu: argint kata și argint kata echipe; *Anamaria Suciu Vasile: bronz kata, argint kumite și bronz kata echipe; *Laurențiu Ienciu: argint kata echipe; *Daria Furdui: argint kata; *David Strugari: bronz kata și bronz kumite; *Andreea Pașca: bronz kata și bronz kumite; *Bianca Ungurean: bronz kata echipe; *Daria Glodean: bronz kata echipe.

„Mulțumim pentru sprijin FRAM departamentul IKU, CSM Unirea Alba Iulia, Consiliul Județean Gorj, primăria municipiului Tg. Jiu, DJS Gorj, Expert Petroleum Solution SRL, SNP-Filiala Oltenia, domnului Bogdan Mezdrea. Mulțumesc tuturor sportivilor, antrenorilor, arbitrilor cât și părinților”, a transmis Simion Băluță.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia

Dan HENEGAR

Publicat

în

George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea