FOTO Jandarmii din Alba, alături de o familie cu 5 copii, din Berghin, rămași fără tată: Au pus mână de la mână pentru a le construi o locuință
Jandarmii din Alba, alături de o familie cu 5 copii, din Berghin, rămași fără tată: Au pus mână de la mână pentru a le construi o locuință
Jandarmii din Alba sunt alături de o familie cu 5 copii, din Berghin, rămași fără tată în urma unui tragic infarct. Aceștia au pus mână de la mână pentru a le construi o locuință decentă.
Citește și: FOTO: Un dealer de droguri „a lucrat” de 1 mai și a fost prins de jandarmii din Alba. Ce au descoperit aceștia asupra bărbatului
De Ziua Națională a Tineretului – 2 mai, Jandarmeria Alba a dus la bun sfârșit campania umanitară inițiată la nivelul instituției în luna aprilie. Am avut în vedere o familie greu încercată, o mamă cu 5 copii din localitatea Berghin, a căror tată a fost răpus de un infarct tragic, în timp ce făcea cumpărături în Piața din Alba Iulia și care trăiesc într-o singură încăpere, luptându-se zi de zi pentru a supraviețui.
Conștienți de faptul că au rămas cu o povară financiară grea și cu nevoia urgentă de a avea o locuință demnă de trai cu demnitate, am pus mână de la mână și am venit în sprijinul lor ajutându-i să-și clădească un viitor mai bun.
Campaniei noastre s-au alăturat și colegii din cadrul IPJ Alba, care la rândul lor nu au rămas indiferenți la greutatea acestei familii.
Prin gestul nostru am dorit să aducem un strop de bucurie în sufletele copiilor, dar şi speranţa că umanitatea și bunătatea le vor fi alături pentru a trece de această perioadă dificilă.
Mulțumim, dragi copii, pentru emoțiile împărtășite cu noi și vă dorim sărbători luminate! Vă mulțumim dragi camarazi pentru bunătatea și generozitatea voastră.
Jandarmeria Alba, aproape de comunitate!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari