FOTO/ Accident MORTAL la Teiuș: Un tânăr de 21 de ani și-a pierdut viața după ce a izbit în plin, cu mașina, zidul unei case

Un accident rutier cu urmări tragice s-a produs, în ziua de Crăciun, în orașul Teiuș, în apropiere de supermarketul Penny.

acc2Un tânăr șofer, în vârstă de 21 de ani, și-a pierdut viața după ce a pierdut controlul asupra autoturismului pe care îl conducea și a lovit în plin zidul unei case de pe marginea drumului.

În urma impactului, M.S. a murit pe loc.

acc1

 

 

 

acc3

UPDATE: Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a produs în jurul orei 4.30. Șoferul, M.S., de 21 de ani, din Aiud, a ieșit cu mașina de pe carosabil, a lovit zidul imobilului secționând și o țeavă de gaz, după care a fost proiectat în afara autoturismului, iar în urma rănilor grave suferite a decedat.

Cercetările continuă pentru a se stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs evenimentul rutier.

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

28 Comentarii

daniel 25 decembrie 2015 at 13:58

viteza…poate si alcool

Raul 25 decembrie 2015 at 20:01

Io il cunosteam pe baiatu aceesta si nu consuma alcol Daniel!

Bulă 25 decembrie 2015 at 21:20

„alcol”nu, poate … alcool!

CETATEAN 25 decembrie 2015 at 23:14

Eu ca cetatean si posesor al unui permis de circulatie sincer ma bucur ca dni. instructori de rabe au devenit instructori auto cu sapte clase , parlamentarii pe care dvs. ii votati necontenit si se poate obtine permisul de conducere cel mai usor in tara noastra care se numeste Rumania , acest tinar de 21 ani va spun cu mina pe inima ca acesti „indivizi” l-au condus pe ultimul drum … pacat ca nu mai putem vorbi cu el sa-l intrebam despre … Conducerea Preventiva ???
E bine ca se mai intimpla cite un accident de genul asta ca poate mai invata cite un tinar de virsta lui cum se conduce o masina PREVENTIV!!!

CETATEAN 25 decembrie 2015 at 23:22

Nu pot sa trec cu vederea , in urma analizei pozelor am observat ca i-a „zburat” motorul si imi pun intrebarea cu ce viteza a rulat fiind si in localitate ??? Am spus si eu sunt sofer si ma puteam intilnii cu el pe drum … Le spun lui , instructorilor , parintilor ca l-au educat prost iar acum trebuie sa-l plinga ca a fost … neghiob!!!

Anonim 26 decembrie 2015 at 14:15

150 viteza unde limita era 50..

Draga CETATEANULE 26 decembrie 2015 at 5:18

Mai domnule eu iti spun cu mana pe inima ca acest baiat nu urca niciodata sub influenta alcoolului la volan . Sunteti un mare frustrat si vai si-amar sa vorbiti in asemenea hal despre un decedat (tine de bun simt si respect), condu tu la ora aia , pe ceata aia , pe poleiul ala .. asa ca fuck off 🙂 cu stima si respect , ALT CETATEAN

Anonim 26 decembrie 2015 at 14:14

Din pacate, consumase alcool in seara aceea, stiu din surse sigure si nu vorbesc prostii.. probabil se va face update si la postare, dupa autopsie..

Alex 26 decembrie 2015 at 8:25

CETATEAN NEGHIOB esti tu ma nu te bucura de nacazul altuia ca puteai fi tu sau eu sau oricine deci nu mai fa tu pe desteptu cu instructori ca ei nu sunt de vine ei te invata dar daca tu nu le respecti e problema ta deci bu te bucura de nacazu altuia ca nu e bn eu il cunosteam foarte bn pe acest baiat am fost coleg cu el dar sa intamplat o nenorocire

@Alex 26 decembrie 2015 at 11:54

La fel de NEGHIOB esti si tu măi Alex. bn? bn? bn?

@alex 26 decembrie 2015 at 11:38

@alex

vrei sa spui ca daca nu respecti legea e doar problema ta?

cand nu respecti legea esti o problema pentru comunitate

avea viteza mare, probabil era imbatat de viteza, nu de alcool dar tot betie este,

pacat de el,pacat de familie, ar fii bine sa inteleaga si altii..

Regele Momo 26 decembrie 2015 at 14:08

ce treaba are instructorul cu condusul periculos? e ca si cand ai acuza invatatorul ca te-a invatat sa scri iar tu faci CEC-uri false

Zeul 26 decembrie 2015 at 21:10

Fraiere, îți aduci aminte că de fiecare dată când ne întâlneam mă întrebai râzând dacă mai am carnetu? În momentu ăsta îmi doresc ca tu să fi fost cel fără carnet!

abc 27 decembrie 2015 at 10:52

pentru limba romana tasteaza tasta 1.te-ai trezit tu nationalist venit de la cules capsuni sa ne dai lectii de ..ce ?invata sa scri adu argumente la subiect si nu generaliza..e trist intradevar ca un tanar si-a pierdut viata intr-un accident admitem toti asta,dar daca dupa 26 de ani de revolutie nu ai inteles ce inseamna libertate de exprimare te rog sa te muti in Congo sau Burkina-Faso.e dreptul fiecaruia la o opinie,nu tre sa fi de acord cu ea,dar nu da tu lectii de etica moralitate nationalism patriotismn ca ai facut o minunata cacialma de cuvinte de nu stiu zau daca esti prost sau doar agramat .

Bulă 27 decembrie 2015 at 12:44

@abc

Să n-ai nici o indoiala: e si PROST si AGRAMAT!

ghita 27 decembrie 2015 at 14:32

daca ti-e scarba ca te-ai nascut roman esti liber sa te agati analfabetul pulii ce esti. din sclav pe platatie la straini te-ai trezit mare nationalist.

Bogdan 28 decembrie 2015 at 2:54

Bai sunteti niste gunoaie in stare de putrefactie ! Da, e adevarat, la Szabi i-a placut viteza, dar nu judecati mortii baga-mi-as p*** in tot ce tine de voi. Copil mai muncitor ca el nu exista in Aiudu’ asta. Baut ,nebaut , asta e , ce s-a intamplat s-a intamplat si gata.Numai el a stiut ce a fost acolo… Cine p*** mea sunteti voi sa judecati. Mizerii de oameni si jeguri pe 2 picioare ! Il cunosteam de mic si azi vara cand ieseam pe afara mai tot cu el ma intalneam si povesteam. Pot spune ca aproape am copilarit cu el fiind din acelasi cartier…Imi pare foarte rau pentru ceea ce a patit , si am fost socat cand am aflat a doua zi dimineata… Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca .

Observator 28 decembrie 2015 at 9:54

Dupa cum scrii si vorbesti si tie ti-ar fi potrivita o soarta similara: disparitia!

„Gonaie” de teapa ta ar trebui sa dispara cat mai repede idiferent ca … „baut” sau „nebaut”.

ilie de la uzina 28 decembrie 2015 at 12:07

Problema noatra bogdane nu e faptul ca circulati beti sau cu viteza.problema noastra este faptul ca sunteti tot mai multi cretini.

Bogdan 28 decembrie 2015 at 11:45

Din cauza oamenilor ca tine tara asta merge in jos de tot….

Sile de la scularie 28 decembrie 2015 at 14:02

150 prin localitate??? Bine ca n-a mai bagat in pamant si pe altcineva…

cuiu lu Pepelea 28 decembrie 2015 at 15:52

La multi din cei care citim ne e scarba ca te-ai nascut!

bulan 28 decembrie 2015 at 18:54

Bai handicapatule care te semnezi bogdan , gandeste-te la urmatorul scenariu simplu : daca in loc de casa acest dement( da, si daca a murit tot dement a fost!) intra intr-un membru al familiei tale si-l lua si pe el in mormant ca sa nu mearga singur …tot asa ziceai : ca nu-i treaba voastra??? retardatule…….

Bogdan 28 decembrie 2015 at 20:45

Bulan fraier si fara diploma de bacalaureat. A gresit, da’ cine esti tu sa judeci un om mort? Si daca a gresit , bagam pe toata lumea intr-o oala? Mars , sa te fut in gura de milog

Adriana 28 decembrie 2015 at 21:00

Ma jeg esti tu!! Saracul! Si el a fost sa se distreze , nu are voie omul? Si mno eu sunt mandra ca sunt romanca idiotulee!! Daca tu ai pați la fel ca el ti.ar placea sa comenteze cineva ca meritai asta? Mai intai gandeste si dupaia scrie!! Si , si el a fost om ca si noi.. Nu animal ca tine! Si in plus tu nu stii ce s.a intamplat acolo , deci nu mai comenta! Asta este pentru – „Romania Popor Necivilizat Si Oameni De Nimic”

unu din multime 29 decembrie 2015 at 14:47

Bogdane si eu l.am cunoscut…ba mai mult suntem si rude( mai indepartate ce e drept) dar vitezomanii asa sfarsesc…putea sa omoare foarte usor si pe altii era suficient ca in momentul in care a pierdut controlu masinii sa vina un alt partcipant la trafic care circula regulamentar si sa il omoare pe el…si cu putin noroc el sa scape cu viata…sunt multe semne de intrebare in legatura cu ce s.ar fi putut intampla daca intra cu masina in alta masina, dar ce s.ar fi intamplat daca respecta legile si circula regulamentar? Nu ajungea la destinatie? Mai bn pleci cu 5 minute mai devreme si mergi regulamentar…si sa nu uitam ca era si ceata…unde nu e cap e vai de picioare…si alti sufera pt prostia altuia…era bn daca scapa cu viata dar era nenorocit p viata, sau daca nenorocea pe altu? Condoleante familiei dar el si.a meritat.o…nu am nimic personal cu el dar in schimb asta le doresc tuturor celor care nu respecta legile de circulatie sa aiba parte de cat mai multe ziduri!!!

mike 29 decembrie 2015 at 19:47

@ Bogdan –indiferent cine ai fi–cind te urci la volan–fi sigur ca, nu esti ametit de aburii alcoolului-,esti odihnit si calm—ia cu tine -PRUDENTA- si conducerea -PREVENTIVA-si -Gindul ca in orice moment fara atentie sporita ,poti fi involvat in accident– iar consecintele pot fi si grave atit pentru tine cat si pentru participantii la trafic–Usor sa faci o greseala –si nu cere mult timp dar sa o repari ,cere timp si bani sau, poate fi -I-REPARABILA— Condoleante familiei–pacat, omul avea multi ani inainte de trait