// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Florin Roman și-a dat demisia din funcția de vicepreședinte al PNL: Când constați, după multă munca și efort, că părerea ta este minoritara, cred ca decizia este cea corecta

Deputatul Florin Roman și-a dat, luni, demisia din funcția de vicepreședinte al PNL, fiind nemulțumit că părerea sa este minoritară în partid, însă a precizat că va rămâne ”același deputat de opoziție incisiv la adresa PSD”.

”Am înaintat astăzi, demisia din funcția de vicepreședinte a Partidului National Liberal. După o îndelungă chibzuință. Atunci când începi sa constați ca, după multă munca și efort, părerea ta este minoritara, cred ca decizia este cea corecta. Iar majoritarii trebuie sa-și asume responsabilitatea unui partid care înseamnă 200.000 de membri. Tocmai pentru a nu pune PNL intr-o situație delicata. Voi rămâne in continuare același deputat de opoziție incisiv la adresa PSD!”, a scris Florin Roman pe Facebook.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

13 Răspunsuri la Florin Roman și-a dat demisia din funcția de vicepreședinte al PNL: Când constați, după multă munca și efort, că părerea ta este minoritara, cred ca decizia este cea corecta

  1. oxiurul penelist 11.06.2018 la 15:25

    Pe cand demisia si din Parlament?

  2. Nelu 11.06.2018 la 16:38

    Cel mai realist om din parlamentul romaniei

  3. Dan 11.06.2018 la 16:41

    Surse din PNL au declarat pentru HotNews.ro că Florin Roman le-a recomandat colegilor, în ședința BEX sa voteze modificările operate de PSD la Codul Administrativ. Roman a vorbit necesitatea adoptării amendamentului potrivit căruia aleșii locali vor primi indemnizații speciale. „Acest proiect de lege este benefic și pentru primarii și consilierii noștrii” ar fi spus Roman în spatele ușilor închise.

  4. Alin 11.06.2018 la 17:32

    Din Parlament cand pleci?

  5. pedelistul ...liberal 11.06.2018 la 17:42

    Bravo baih..PDL-istule ! Acu`, ar fi vremea sa te cam….duci din politichie ! Unde se vede ca n-ai deloc….aplecare ! De…loc !!! !

  6. HH 11.06.2018 la 21:07

    Roman devenise pedelist , cum sa demisioneze din functia de vice PNL ? Un mascrici !

  7. Adolf 11.06.2018 la 22:41

    Domnule Roman sunteti din pacate o voce a opozitiei,atat cat a mai ramas din ea, care se mai face auzita in presa, nu va lasati intimidat de sloganurile bolsevice care va sunt adresate, pana la urma minciuna si dezbinarea pe care o institue acesti slujitori ai analfabetismului nu va avea nici o sansa, ganditi-va ca noi suntem cei multi.

  8. #insist #sa ma pish pe #rezist 11.06.2018 la 23:11

    Sobolanii parasesc corabia care a inceput sa ia apa. Si cu piticul este cunoscut ca fiind un iscusit shobolan va las pe voi sa anticipati cam ce se va intampla in curand cu peneleul.

  9. manabet 11.06.2018 la 23:22

    Deci te-ai dat cu PSDeii. Trebuia sa fi exclus atunci. Codul asta administrativ e o eroare. Arunca administratia in urma cu 20 de ani.

  10. Ics 12.06.2018 la 7:00

    Dragul de el … ar mai putea încerca greva foamei 2 reloaded…Ca sa il bage cineva in seama…

  11. zoro 12.06.2018 la 10:01

    Foarte bine ca este un om plin de el,cu o aroganta nemarginita fata de cei din jur,un papagal notoriu!

  12. nemultumitpnl 13.06.2018 la 15:04

    Ce?? Florine m-ai dezamagit. De unde dracu atatea beneficii pt. alesi. Muta-te din PNL ca faci partidul de rusine.

  13. nemultumitpnl 13.06.2018 la 15:06

    Ce?!? Florine m-ai dezamagit.
    De unde dracu atatea beneficii pt. alesi.
    Muta-te din PNL ca faci partidul de rusine.