PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Dacia Orăștie – Industria Galda de Jos 2-2 (1-2), într-un joc amical | Potopea și Pisoiu, sub comanda lui Fogoroși

AUR - Alegeri Locale 2024

Industria Galda de Jos a disputat al doilea joc de verificare al iernii, un egal, scor 2-2, după o derulare interesantă a scorului, tot cu Dacia Orăștie, de data aceasta în deplasare, după ce în primul meci a fost remiză, 1-1, la Galtiu.

Formația din Liga a 4-a Hunedoara a marcat în minutul 27 din punctul cu var, prin Răzvan Trif (ex-CSO Cugir), tot el fiind faultat în careu de Tripșa. În minutul 38, tot din penalty, a egalat Potopea (infracțiune comisă de Rahovean asupra lui Bălaș). Vizitatorii au întors scorul grație reușitei lui Brânză (45), scăpat în poziție centrală, după ce a recuperat de la un fundaș. Așadar, de la 1-0, s-a ajuns la 1-2, rezultat menținut până în minutul 90, când același Răzvan Trif (ex-Industria Galda de Jos și CSO Cugir) a înscris cu un șut puternic, de la marginea suprafeței de pedeapsă.

Se remarcă prezența în distribuția divizionarei terțe a două nume noi, Potopea (Performanța Ighiu, ce s-a prezentat recent la antrenamente) și Pisoiu (atacant de 41 de ani, de la Șoimul Băița). Mâine, la Galtiu, o parte din efectiv, de la ora 11.00, va întâlni LPS Sebeș (antrenor Doru Oancea)

Victor Negrescu - Alegeri Europarlamentare - 2024

Industria Galda de Jos: Căt. Suciu – Al. Stan, Potopea, Goța, Borșai – R. Anghel, Tripșa, Goguța, Cl. Coltor – Bălaș, Brânză; iar din minutul 70, distribuția a fost următoarea: Ov. Barna – Bălșan, D. Hulea, Ov. Crișan, C. Hălălae – Fl. Popa, R. Giorgiu, Olălău, An. Greuruș – Pisoiu, R. Morar (P. Man – accidentat)

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului, remiză la Unirea

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului. Remiză în duelul orgoliilor la Unirea *Adu Academy Șona – CIL Blaj 3-6 (3-5) Liderul, o nouă victorie cu un set de tenis, într-un meci spectaculos (2-0, 2-3, 3-3) până la pauză. […]