CS Ocna Mureş a terminat pe locul trei la turneul internaţional de volei „Cupa de Toamnă” de la Oradea

Echipa de volei cadete CS Ocna Mureş a terminat pe poziţia a treia în cadrul turneului internaţional de volei „Cupa de Toamnă”, competiţie ce a avut loc la Oradea, iar Andreea Martin a primit premiul cuvenit celui mai bun trăgător.CS Ocna Mures volei 1

Desfasurat sambata, 3 octombrie 2015, la Oradea,  turneul international de volei feminin pt cadete, “Cupa de Toamna”, a reunit la start 6 echipe: CSŞ „Avram Iancu” Ştei , Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu Oradea, LPS “ Bihorul” Oradea, OK Kikinda (Serbia), Pro Volei Arad si CS Ocna Mures.

Dupa tragerea la sorti, echipele au fost impartite in 2 grupe, OK Kikinda (Serbia), Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu” (echipa gazda) si echipa noastra, CS Ocna Mures.
Cealalta grupa a fost compusa din: LPS Bihorul Oradea, CSŞ „Avram Iancu” Ştei si Pro Volei Arad.
Castigatoarele celor 2 grupe urmand sa joace in semifinale cu echipele clasate pe locul 2 in fiecare grupa, iar ultimele clasate vor juca pentru locurile 5-6.

Rezultatele consemnate in faza grupelor:

CS Ocna Mures – OK Kikinda 2-0 (25-17; 25-17)

LPS Bihorul Oradea – Pro Volei Arad. 2-1
OK Kikinda – Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu” Oradea 0-2

CSŞ „Avram Iancu” Ştei – LPS Bihorul Oradea 2-0

Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu” Oradea – CS Ocna Mures 2-1 (25-20; 17-25; 15-13)

CSŞ „Avram Iancu” Ştei – Pro Volei Arad 2-0.

Meciurile pentru locurile 5-6 nu s-au mai disputat, luandu-se in calcul rezultatele inregistrate in grupa.

Semifinale:

CS Ocna Mures – CSŞ „Avram Iancu” Ştei 1-2 (25-22; 14-25; 11-15)

Liceului Teoretic „Onisifor Ghibu Oradea – LPS Bihorul Oradea 2-1

Locul 3-4

CS Ocna Mures – LPS Bihorul Oradea 2-0 (25-15; 25-18)

6.      Pro Volei Arad

In cadrul acestui turneu, capitanul echipei noastre, Andreea Martin a fost distinsa cu premiul de cel mai bun tragator!

Echipa CS Ocna Mureș a fost alcătuită la acest turneu din: Andreea Martin (cpt), Denisa Suciu, Alexandra Puia, Alexandra Herteg, Ioana Mureșan, Raluca Baciu, Mara Stîncel, Daria Rusu, Ilinca Toader si Alina Stoia.

Antrenor: Prof. Ioan Baciu; din motive personale, antrenorul principal al echipei, Dl. Prof. Augustin Drăgut nu a putut face deplasarea la acest turneu.

Felicitari fetelor si antrenorului Ioan Baciu!

Profesor Ioan Baciu – antrenor second al CS Ocna Mures: “ A fost un nou test util, inaintea inceperii noii editii de campionat. Duminica. 3 octombrie urmeaza sa jucam acasa in prima etapa cu echipa din Blaj si am incercat sa rulam intreg lotul in cele 4 meciuri disputate astazi, astfel incat sa cristalizam formula de echipe, pe care o vom folosi in meciurile oficiale.  Au fost 4 meciuri concentrate intr-o singura zi, un test de maxima anduranta, pe care fetele noastre, l-au trecut cu brio, motiv pentru care le felicit. Am testat si 2 dintre jucotoarele echipei de sperante (Ilinca Toader si Alina Stoia). Per total consider ca acest turneu a fost o reusita, felicit inca o data organizatorii turneului si privim increzatori spre noua editie de campionat care sta sa inceapa