Comunicat de presă| Radu Cristian, președintele interimar PSD Sebeș: „Dăm Sebeșul înapoi cetățenilor săi! Primesc cu brațele deschise pe oricine dorește să facă o schimbare”
Radu Cristian, președintele interimar PSD Sebeș: „Dăm Sebeșul înapoi cetățenilor săi! Primesc cu brațele deschise pe oricine dorește să facă o schimbare”
Întâlnirea pe care am avut-o în cursul zilei de ieri, 14 aprilie, cu membrii organizației municipale PSD Sebeș s-a încheiat într-o notă mai mult decât optimistă pentru viitorul comunității în care trăim.
În cadrul discuțiilor care au avut loc între mine și membrii echipei PSD Sebeș, am reușit să creionăm biroul local al organizației, precum și primele obiective după care ne vom ghida de acum încolo.
Aceste obiective vor servi ca și fundamentul organizației noastre locale, pentru a putea crește ca și echipă și, implicit, pentru a putea reda Sebeșul cetățenilor săi.
Vom organiza periodic astfel de întâlniri, împreună cu membrii PSD Sebeș, pentru a putea oferi o voce tuturor celor care doresc să contribuie cu un gram de bine atât pentru organizație, cât și pentru orașul nostru.
Primesc și voi primi cu brațele deschise pe oricine care își dorește să își lase amprenta în comunitatea noastră și care vrea să ne ajute să transformăm Sebeșul într-un pol important de dezvoltare, așa cum ne dorim toți.
Echipa PSD Sebeș crește doar cu ajutorul vostru! Este de datoria noastră, a tuturor membrilor, să convingem cetățenii din orașul nostru să ne acorde încrederea la alegerile din 2024, care se apropie cu pași repezi.
O mână de oameni nu va putea niciodată să producă schimbarea dorită, fără ajutor din partea locuitorilor acestui oraș minunat în care trăim.
Astfel, lansez public tuturor invitația de a ni se alătura în viitoarele demersuri, căci a reda Sebeșul înapoi cetățenilor săi este doar un pas din drumul nostru!
Radu Cristian,
Președinte interimar PSD Sebeș
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)