Comunicat de presă| PNL Alba: Alina Hărăguș a fost aleasă vicepreședinte a Organizației Femeilor Liberale la nivel național
Ieri a avut loc, la Palatul Parlamentului din București, Congresul Național al Femeilor Liberale, eveniment la care au participat peste 1500 de doamne liberale din țară și diaspora. Punctul central al Congresului l-a reprezentat alegerea noii structuri de conducere a Organizației Femeilor Liberale România.
Delegația OFL Alba, condusă de președintele Alina Hărăguș, a numărat 51 de persoane, fiind a doua ca nivel de reprezentativitate.
De altfel, Alina Hărăguș a fost aleasă pentru a face parte din noua structură de conducere la nivel național, urmând a ocupa funcția de vicepreședinte pe domeniul Dezvoltare rurală și regională
Președintele OFL Alba a făcut parte din echipa propusă de către Nicoleta Pauliuc – senator PNL, a cărei moțiune – „Pentru România, cu suflet”, va fi noul program de dezvoltare al OFL.
Din noua structură de conducere aleasă mai fac parte, printre altele, doamnele Patricia Simina Arina Moș, Mihaela Rodica Suciu, Simona – Geanina Pistru – Popa, Mariana Mitra – Niță (pe funcții de prim-vicepeședinte) și Stela Firu – secretar general.
Alina Hărăguş a absolvit Universitatea Româno – Germană din Sibiu, Facultatea de Drept şi Instituţii Europene, este licenţiată în Ştiinţe Juridice şi deţine un titu de Master în Marketing şi Comunicare în afaceri.
În antreprenoriat şi-a pus amprenta asupra imaginii a numeroase companii naţionale si internaţionale cu care a colaborat de-a lungul celor aproape 20 de ani de experienţă în marketing şi strategie de dezvoltare a imaginii. Pe plan politic, este consilier județean din partea PNL Alba.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei
Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Abrud va fi modernizat și dotat cu echipamente medicale performante: A fost semnat contractul de finanțare de peste 6,5 milioane lei Autoritatea de Management pentru Programul Sănătate a alocat primele două contracte de finanțare către Organismul Intermediar Program Sănătate din cadrul Agenției pentru Dezvoltare Regională Centru, în cadrul Priorității 1 a Programului, […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)