Campionatul Naţional de Golf la Pianu de Jos | 18 septembrie 2012

Redactia Ziarului Unirea

18 septembrie 2012 | Clubul „Paul Tomiţă” din Pianu de Jos a găzduit timp de două zile ediţia 2012 a Campionatului Naţional de Golf. În cele ce urmează vă prezentăm rezultatele înregistrate: lmasculin: 1. Florin Vinersar (Alba Iulia) – plus 11 peste par (campion naţional), 2. Laurenţiu Coman (Sebeş) – plus 15 peste par (vicecampion naţional), 3. Daniel Morar (Alba Iulia) – plus 22 peste par; lladies: 1. Ana Maria Coman (Sebeş, campioană şi în 2011) – plus 30 peste par, 2. Mihaela Pal (Cluj- Napoca) – plus 48 peste par, 3. Romana Tandreu (Cluj-Napoca) – plus 56 peste par; lpremiu stableford (0-18 HCP): Călin Stoia (Cluj- Napoca) – 72 puncte; lpremiu stableford (18-36 HCP): Voicu Vuşcan (Alba Iulia) – 86 puncte. Vom reveni cu amănunte. (H.D.M.)

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]