Foto Blaj: 150 de protestatari şi politicieni la mitingul „spontan”

La ora 16.00, în faţa Hotelului Târnavele se strânseseră circa 20 de persoane, printre care se numărau şi câţiva politicieni: Ioan  Tomoiagă, soţul Lilianei Tomoiagă – preşedintele PSD Blaj,  consilierul local PSD Ioan Şolea – fost primar, fostul viceprimar Ilie Pepelea, preşedintele PNL Blaj, Puiu Moldoveanu şi vicepreşedintele  Claudiu Nicuşan – fost consilier local, liberalul Lucian Bozoşan – fost primar al comunei Cergău, primarul comunei Sâncel, Ilie Frăţilă (PNL). Numărul nemulţumiţilor a ajuns la aproximativ 150 de persoane după o jumătate de oră de la debutul protestului, ocupând scuarul din faţa hotelului.

Oamenii scandează lozici antiprezidenţiale şi antiguvernamentale: „Jos Băsescu!” fiind refrenul preferat al manifestanţilor, care l-ar fi huiduit şi pe primarul Gheorghe Rotar (PDL).

Liberalul Claudiu Nicuşan susţine că primarul democrat-liberal l-a atenţionat că-l va amenda pentru că ar fi fost cel care ar fi organizat mitingul neautorizat, dar vicepreşedintele PNL Blaj nu a recunoscut acest lucru, spunând doar că, aflând despre protest, şi-a anunţat câţiva prieteni, prin SMS.

R.G.

Galerie foto:

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

18 Comentarii

ANI 22 ianuarie 2012 at 18:04

JOS BASESCU!!!JOS GUVERNUL !!!!! ANTICIPATE NU COMASATE !!!!!!!!!

yyy 22 ianuarie 2012 at 18:06

Felicitari Blajenilor in sfirsit v-ati trezit!!!!!!!!!!

Ardeleanu 22 ianuarie 2012 at 18:35

Asemenea personaje care s-au pus pe proteste la Blaj ( unde exista un primar şi nişte realizări demne de toată lauda), nu merită nici să calce pe acolo. Vedem cu toţii cel puţin virtual, aceste realizări . Lăsaţi oamenii să-şi facă treaba . Vă macină invidia!!!?

Blajan 22 ianuarie 2012 at 18:49

Ardelene, tu sti prea bine ca protestele din Blaj, nu sunt la adresa primarului. Protestele din Blaj, ca de altfel din intreaga tara, sunt impotriva lui Base, presedintele „tragator”, care, pura coincidenta, tocmai se lauda la TV (in reluare) ce „fleac” a fost pt. el cand „ne-a ciuruit”

Aurelian 22 ianuarie 2012 at 21:29

Nu mai folosiim „pluralul comunist”, ca Marinarul nu ne-a ciuruit pe noi, la ciuruit pe Gioana, PSD-ul si PeNaLi, l-a ciuruit pe SOV, voi ati ciuruit poporul, care stie cine santeti.
Ce i-mi place ii ca nici Eutanasiu nu ii mai da apoiul Piticului Atomic, ca Florinel actioneaza acum in disperare, si scoate in fiecare zi echipa de football de la Recolta Galda de Jos, sa sbiere prin Alba. Desigur ca Alba-Iulienii sunt nemultuimiti ca toata lumea in acesta criza, dar nu mai sunt prosti sa se lase manipulati. Sa nu mai intindeti mult timp coarda, ca ar putea sa se scoale impotriva vostra, si atunci sa vedeti „tigani beti”!

Psiho 23 ianuarie 2012 at 15:36

Si pe aici ai ajuns? Te mananca rau Piticul tau Atomic. E clar, ai facut obsesie. Balamucul te asteapta.

adi 23 ianuarie 2012 at 16:39

Blajene, tu chiar nu stii sa citesti!? Scrie ca a fost huiduit si primarul! Primarul Blajului chiar a facut din acest oras unul mai frumos, deci jos palaria

Vasile 22 ianuarie 2012 at 21:45

Am fost la miting nu erau mai mult de 50 de persoane

Totaiai 23 ianuarie 2012 at 8:30

I-am numarat eu, au fost 149.7 ! Dar oricati or fi fost, „nu va fie frica, BORFASU pica” ! „Ghici ghicitoarea mea” – cine-i BORFASU !

Psiho 23 ianuarie 2012 at 15:39

Unde sta corectitudinea. Pe tine ai uitat sa te numeri. Au fost 51.

Tom si Jderii 22 ianuarie 2012 at 22:18

Penibi personaj Nicusan.

chuck norris 22 ianuarie 2012 at 23:27

ce proteste mah giolgailor, aveti macar demnitatea sa recunoasteti ca aveti invidie si dorinta de a apuca la ciolan si voi pana in cosmos si`napoi. voi, giolgaii protestati, 150 de oameni (50 max in realitate da` nah, probabil ati luat ceva iarba inainte)…50 de oameni nemultumiti de base,,,hai pe bune?!?!…voi aia care protestati chiar asa de rau o duceti?!?!….da` pe dreq. rusine giombalailor

Bingo ! 23 ianuarie 2012 at 9:57

Esti in ton perfect cu „mentorul” tau, CLAUDIULE ! „as mai face un canal dunare-marea neagra cu voi” -atitudine specifica de dictator- Sterge-te la gura, ca ai facut zoaie…Vorbesti de manele… Pai cine se comporta ca un „manelist”, joaca giamparalele cu Bercea mondialu, foloseste apelative ca „tiganca imputita, gaozari, pasarica, etc” sau da telefoane la TV sa spuna „ghicitori” ? Asta-i presedinte, asa se comporta un presedinte ? Si unde-i presedintele lu peste prajit, de 10 zile ? Sau dupa ce a dat cu bata-n balta ii e rusine sa mai iasa ?

chuck norris 23 ianuarie 2012 at 11:25

dar unde sa iese mai bingo, voi toti vreti sa iese….unde sa iese?!?!?!….ai vazut tu sindicatele sa protesteze, adevaratii nemultumiti din tara asta, oamenii simpli, saraci vai si-amar de ei????….i-ai vazut tu pe astia? Nu vedeti ca iasa aia cu bani, uite-te in Blaj cine a iesit, directori , fosti primari,actuali primari …care e nemultumirea lor?…faptul ca nu-si pot imbogati in 5 ani asa vreo 3-4 generatii viitoare?…asta ii macina pe ei. iar presedintele nu are de ce sa va dea voua nas pentru ca sunteti giolbai toti care protestati. Trebuie sa protesteze cine are nevoie si NU cine are interes.

MARIANA 23 ianuarie 2012 at 14:00

Felicitari blăjenilor! Întradevar noi nu avem nimic cu realizările d.lui primar…dar din pacate nu ne ţin nici de foame şi nici de frig.Ce este jenant că mediocritatea este la putere…nu contează dacă ai studii, dacă nu eşti portocaliu eşti un nimeni. Priviţi la conducătorii şcolilor, e suficient să fi împărţit găleţi şi eşti în frunte..Dezamăgire, totul s-a politizat.Avem nevoie de o schimbare, va veni ea, acum sau peste puţin timp, şi cei care au urcat doar cu atuurile politice vor pica.Doamne ai milă de noi românii!

Psiho 23 ianuarie 2012 at 15:34

Felicitari pentru comentariu.
D-l primar va trece in curand de partea actualei opozitii. Sta de mult cu curul in doua luntrii dar la PDL si-a gasit la un moment dat locul cel mai inalt, fiindca-i foarte orgolios… si prefacut. Oricum se invarte printre ei. Anturajul il obliga. In rest n-am nimic cu el, ca si tine.

Pentru Romania 23 ianuarie 2012 at 17:02

Plin de pnl-isti si psd-isti, oamenii vad lucrurile astea, aveti doar impresia ca ajutati, din contra faceti mai mult rau !

alex 27 ianuarie 2012 at 20:05

Foarte tare numele……Pentru Romania…cu ocazia asta as dori sa stiu si eu realizarile PDL pentru Romania, sau daca nu sunteti sustinator al lor, laudati-va cu realizarile celor pe care ii sustineti. Sau na, explicati de ce USL face rau, sa auda tot poporul!