Băsescu: Dumitrel e un domn de excepție. Poate să-l scutere DNA-ul, nu curge din el niciun leu

Basescu si Dumitrel03 Traian Băsescu a avut cuvinte de laudă la adresa președintelui CJ Alba, Ion Dumitrel, cei doi întâlnindu-se, duminică, la Meteș, la ”Sărbătoarea Mocanilor”. 

”Am schimbat mai multe vorbe și cu Dumitrel și cu primarul (n.r. Traian Ursaleș), sunt autorități locale. Dumitrel e un domn de excepție, unul din puținii președinți de consilii județene pe care poate să-l scutere DNA-ul, nu curge din el niciun leu”, a spus Traian Băsescu, răspunzând unei întrebări.

Citește și Traian Băsescu, primit cu aplauze și entuziasm la Alba Iulia: Obiectivul de țară trebuie să fie unirea României cu Republica Moldova
Basescu si Dumitrel02 Fiind întrebat în ce relații se află cu primarul municipiului Alba Iulia, Mircea Hava, un alt fost membru PDL, Traian Băsescu a spus: ”cred că dacă mă întâlnesc cu el ne salutăm, discutăm, ca de altfel cu toți foștii membri PD și PD-L. Că, peste noapte s-au făcut liberali, e altă chestiune. I-au lovit Brătienii în cap. Deci, un partid care a dat de două ori primar general și de două ori președintele României s-a vărsat într-un partid care la ora aia nu a dat mai nimic în politică”, a conchis acesta.

Citește și Traian Băsescu, la Alba Iulia: Probabil că, din toamnă, mă voi înscrie în Partidul Mișcarea Populară

Traian Băsescu a participat și la Alba Iulia la Conferința Regională Centru a Partidului Mișcarea Populară.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

16 Comentarii

Așa zis-a Burebista 16 august 2015 at 20:00

Băsescu se crede în România utopică. Cine a văzut politician cinstit? Nici măcar DNA-ul. De fapt politicienii sunt cinstiți până pune ochii DNA-ul pe ei. După aceea ar fi vrut ei să nu fi făcut politică!

Tom Jones 17 august 2015 at 23:03

Dintre cati politicieni am vazut pe aici, pot sa afirm intr-adevar ca Dumitrel mi se pare ok.
Dar numai cu unul nu rezolvi mare lucru, restul fiind nomenclaturisti flamanzi.

Ghita 16 august 2015 at 20:09

Aici, iti dau dreptate,si Hava „ii cinstit”, spaga pentru lucrarile publice, o incaseaza Voicu, si face plata la 3 luni! De fapt, „Diferenta intre un hot, si un politician, este, ca hotul te alege el pe tine,iar pe politician, il alegi tu”!

baba 16 august 2015 at 20:22

Poate cad dolari si euro.

Cacarau 16 august 2015 at 21:01

Dar cu mizilicul ala de un miliard de lei ce te faci Dumitrelule ?

mia 16 august 2015 at 22:50

mare tupeu si nerusinare pe primarul de la Metes ,,,cu bani ce ia investit la sarbatoarea de doi bani ,mai bine facea ceva pentru AMPOITA SUNT cai de acces pline de noroi de merg oamenii cu cizme de cauciuc .nu au iluminare publica completa si ni vorbeste foarte urat cu Ampoitenii..cand i cer ajutorul …rusiiiine domn primar .

carmen 17 august 2015 at 9:38

Ma indoiesc ca vi se vorbeste urat, probabil se intampla lucrul acesta, deoarece asa ii vorbiti si dvs. domnului primar. „Mare tupeu si nerusinare” pe unii cetateni din Ampoita, care nu sunt constienti de cate lucruri bune s-au facut in Comuna Metes. Invidia apare, datorita faptului ca nu mai sunt investiti la fel de multi bani,in localitatea Ampoita, ca in timpul „domniei” , altui primar. A venit randul si altor sate din Comuna Metes, sa infloreasca !!!

iulius blaj 17 august 2015 at 0:04

Cred si sper ca presedintele a avut 100% dreptate in ceea ce il priveste pe Dumitrel. O persoana exceptionala. Punct.

Hulea 17 august 2015 at 8:32

Dumitrel are cam 13 firme care cotizează pt bunăstarea lui.e pervers si șantajează pe alții care refuza sa i dea.e in frustrat care nu poate câștiga bani prin munca numai din ciubucuri

gogu 17 august 2015 at 13:13

Hulea, sa-ti dea Dumnezeu atata sanatate cat adevar ai spus!!!!!!!!!

dorel 17 august 2015 at 14:11

Si ce ne facem cu deturnarea de fonduri europene care a aparut in ziarul monitorul.DNA doarme de rupe pamintul

ducu 17 august 2015 at 16:24

gogule mai sti cind ti-am zis ca esti unul dintre ei ,ai vazut ca te-am ghicit ??? azi sti tu cu arama pe fata

Gogu 18 august 2015 at 11:36

Derbedeu pe derbedeu, se lauda. si magar pe magar, desmiarda!

Robert 18 august 2015 at 21:02

Groapa de gunoi a jud. Alba cei cu ea don. Dumitrel ??????? platim cea mai mare taxa la gunoi cine trebuia sa o faca? nu sufli o vorba

marius 19 august 2015 at 8:50

Basesu către mulţime

• Eu în Viaţa de Apoi
• Să-not în zmoală
• Cu un braţ belit
• Şi în pielea goală.

• Iar pupincuriştii
• O să mă privească
• Cum o plimb pe Leana
• Jumătate goală.

• Am să-mi fac partid
• Din shelete vii
• Toţi foşti securişti
• Preoţi depravaţi
• Şi figuri retarde
• Fără neuroni, dar cu pălării.

• Am să mint în ciudă
• Am să fac scandal
• Am să beau în loc de Wiski
• Apă din canal.

• O să-l bat pe Michiduţă
• Cu a mea şuviţă
• Şi-o să fac apologia
• Ghiorului cu faţă tristă.

• Am să-mi fac guvern
• Din pitici cu burtă
• Ca să tai salariul
• Celor care beau şi uită.

albaiulian 20 august 2015 at 16:39

Dumitrel este un om adevarat, al faptelor, judetul s- a ridicat enorm sub conducerea domniei sale, prin raportare la judetele vecine.
Votez Dumitrel daca mai candideaza.