Accident rutier pe DN 1, între Sebeș și Miercurea Sibiului: Două femei au ajuns la spital după ce un șofer nu a acordat prioritate
Accident rutier pe DN 1, între Sebeș și Miercurea Sibiului: Două femei au ajuns la spital după ce un șofer nu a acordat prioritate
Un accident rutier a avut loc în cursul serii de luni, 22 ianuarie, pe DN1, între Miercurea Sibiului și Sebeș, unde două femei au fost transportate la spital, după ce autoturismul în care se aflau a intrat în coliziune cu un șofer care nu a acordat prioritate.
Polițiștii rutieri au intervenit la un accident produs pe DN 1, în afara localității Miercurea Sibiului.
Din primele cercetări efectuate a rezultat că un bărbat în vârstă de 55 de ani, din Apoldu de Sus, a condus un autoturism pe un drum secundar dinspre Miercurea Băi, a pătruns în drumul național fără să acorde prioritate și a intrat în coliziune cu un autoturism condus dinspre Sebeș spre Sibiu de către o tânără în vârstă de 19 ani, din Miercurea Sibiului.
Două pasagere din autoturismul tinerei, în vârstă de 19, respectiv 44 de ani, din aceeași localitate, au suferit vătămări corporale și au fost transportate la spital conștiente.
Fără mari probleme de trafic.
Potrivit reprezentanților ISU Sibiu, două echipaje SMURD și o autospecială de stingere au intervenit de urgență pe DN1 în apropierea localității Miercurea Băi la un accident rutier.
Echipajele medicale au acordat îngrijiri medicale pentru două femei. O femeie în vârstă de 44 de ani care a suferit un traumatism facial și o tânără în vârstă de 19 ani care a suferit un traumatism la mâna. Ambele au fost transportate la UPU Sibiu conștiente.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari