A furat 7 miei dintr-o gospodărie din Șibot și a condus o mașină fără permis: Tânăr din județul Hunedoara, REȚINUT de polițiști
A furat 7 miei dintr-o gospodărie din Șibot și a condus o mașină fără permis: Tânăr din județul Hunedoara, REȚINUT de polițiști
Un tânăr din județul Hunedoara a fost reținut de polițiștii din Alba după a furat 7 miei dintr-o gospodărie din Șibot și a condus o mașină fără a avea permis de conducere.
Potrivit IPJ Alba, la data de 24 iulie 2024, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 28 de ani, din Silivașu de Sus, județul Hunedoara, care este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt calificat și conducere fără permis.
Citește și: Un bărbat de 56 de ani din Cristian, REȚINUT pentru furt calificat: A pătruns prin efracție în două cabane din Vințu de Jos și a sustras bunuri în valoare de 2.000 de lei
Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 16/17 iulie, bărbatul s-ar fi deplasat cu un autoturism, pe raza localității Șibot, din județul Alba, pe care l-ar fi condus pe drumurile publice fără a deține permis de conducere, iar dintr-un imobil care aparține unui cetățean din Șibot, ar fi sustras 7 miei, a căror valoare a fost estimată de către păgubit la 3.500 de lei.
În dimineața zilei de 24 iulie, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, polițiștii au efectuat două percheziții domiciliare, în scopul probării activității infracționale a bărbatului.
În cursul zilei de azi, 25 iulie, bărbatul reținut va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.
Cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii întregii sale activități infracționale și și recuperarea prejudiciului.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
ACCIDENT MORTAL la Cisteu de Târnavă: Un bărbat de 46 de ani a decededat, în urma unei coliziuni între un autocamion și două autoturisme
ACCIDENT MORTAL la Cisteu de Târnavă: Un bărbat de 46 de ani a decededat, în urma unei coliziuni între un autocamion și două autoturisme Un accident a avut loc joi, 25 iulie, în jurul orei 16.45, pe raza localității Cisteiu de Târnavă între un autocamion și două autoturisme. Două persoane ar fi suferit leziuni corporale. […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 3 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum o zi
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
21 iulie 1821: Se naște la Bacău Vasile Alecsandri, poet, prozator și dramaturg
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza