Primarul din Galda de Jos, Romulus Raica, la al IV-lea mandat în fruntea comunei
Stimaţi concetăţeni, speranţele şi încrederea pe care mi le-aţi încredinţat la alegerile locale din 10 iunie s-au concretizat, iată, în cel de-al patrulea mandat în fruntea administraţiei locale din Galda de Jos. Vă mulţumesc pentru încrederea pe care mi-aţi acordat-o şi pentru confirmarea faptului că majoritatea dintre dumneavoastră a apreciat atât proiectele puse în practică pe raza comunei Galda de Jos cât şi pe cele ce vizează viitorul acestei comunităţi. Le mulţumesc deopotrivă şi celor care şi-au exercitat dreptul democratic de a se prezenta la vot, având însă altă opţiune, arătându-mi că încă sunt foarte multe de completat în peisajul edilitar, pentru sporirea confortului tuturor cetăţenilor comunei. Totodată sunt onorat de faptul că 1604 cetăţeni cu drept de vot au optat să ne continuăm proiectele de dezvoltare a comunei împreună, încă patru ani de acum încolo. Le mulţumesc pentru acest gir de încredere locuitorilor din Galda de Jos, Oiejdea, Mesentea, Benic, Cetea, Poiana Gălzii şi Galda de Sus. Pentru că din anul 2000 încoace mă străduiesc să fiu primarul tuturor locuitorilor din comuna Galda de Jos.
Cel de-al patrulea mandat pe care mi l-aţi oferit prin votul dumneavoastră în 10 iunie 2012 reprezintă şi o provocare, pentru proiectele pe care trebuie să le duc la bun sfârşit, în folosul comunităţii din Galda de Jos.
La conducerea Primăriei Galda de Jos va rămâne aceeaşi echipă, care a început împreună, din 2000, munca de dezvoltare a localităţii şi va continua împreună, în anul 2012, proiectele pentru o comunitate integrată în Europa: primar Romulus Raica, viceprimar dr. Tudor Păstrav.
Vă mulţumim pentru încredere şi vă aşteptăm să ne continuăm proiectele împreună!
Romulus RAICA,
Primarul comunei Galda de Jos
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Actualitate
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale
18-19 iulie 2024 | COD GALBEN de FURTUNĂ în Alba și alte județe din țară: Vijelii, grindină, descărcări electrice și averse torențiale ANM A emis joi dimineața o avertizare meteo cod galben de furtună valabil în Alba și alte județe din țară, în intervalul 18 iulie, ora 10 – 19 iulie, ora 02. Citește și: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață