PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Cupa Transavia la golf, ediţia a 6-a, la Pianu de Jos

Redactia Ziarului Unirea

AUR - Alegeri Locale 2024

Ediţia a 6-a a Cupei Transavia la golf se desfăşoară sâmbătă, 19 mai, la clubul „Paul Tomiţă” din Pianu de Jos, startul dându-se la ora 9.00. Întrecerea la care s-au înscris peste 40 de golferi, din ţară şi din străinătate, se va desfăşura în sistem stableford, HCP jucători, par 72, distanţele 6060 metri domni, 5165 metri doamne şi 3030 metri juniori. Vor fi acordate premii celor clasaţi pe podium, la categoria I (0-18 HCP), categoria a II-a (19-36 HCP), doamne, primul loc la juniori, dar şi premii speciale: Longest Drive (masculin şi feminin), Nearest to the Pin. (H.D.M.)

CSM Unirea Alba Iulia s-a distrat în ultimul meci al stagiunii, o victorie netă în derby „de Alba”, scor 6-1 (4-0) cu conjudețenii de la Industria Galda, echipă retrogradată după numai un sezon. La Zlatna, pe „Minaur”, amfitrionii de ocazie au dominat copios întâlnirea, conducând la pauză cu 4-0, meciul având un singur sens către […]