PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Liga 4: Limbenii Limba, victorie în inferioritate la Daia | Viitorul Sântimbru – succes clar, Inter Unirea a dat lovitura

AUR - Alegeri Locale 2024

Limbenii Limba a dat lovitura la Daia Română, în inferioritate numerică, Viitorul Sântimbru a câștigat clar la Galtiu, Inter Unirea a dat lovitura la Vama Seacă, iar la Lopadea Nouă a fost meciul cu cele mai multe goluri, acestea au fost evenimentele ultimelor 4 întâlniri din etapa a 8-a a Ligii 4.

*CIL Blaj – CSM Unirea 2 Alba Iulia 4-2 (2-1). Parcurs remarcabil pentru echipa din “Mica Romă”, cu maximum de puncte după a 8-a rundă și un moral excelent înaintea duelului de foc de la Ocna Mureș. Într-o partidă în care albaiulienii au deschis scorul și au egalat după pauză, CIL a câștigat în final derby-ul etapei prin dubla juniorului E. Cristea (17 ani);

*Performanța Ighiu – Energia Săsciori 1-0 (0-0) Ighienii nu au pierdut de la instalarea lui Ciprian Selagea, adunând 7 puncte în 3 etape fără a primi gol. Energia a fost învinsă, după două succese consecutive.

*Voința Stremț – Hidro Mecanica Șugag 3-1 (2-1). Victorie a gazdelor în duelul orgoliilor, între fosta și actuala echipă a lui Ioan Budin. Hidromecanica a pierdut al doilea meci la rând, iar stremțenii au urcat pe podium;

*Fortuna Lunca Mureșului – CS Ocna Mureș 0-2 (0-1). “Soda dragă” a repurtat un succes facil în fieful “lanternei roșii”, ajunsă la al 3-lea insucces succesiv fără a marca. Ocnamureșenii au trecut testul derby-ului zonal și îi așteaptă confruntarea turului, cu CIL Blaj, liderul cu maximum de puncte.

*Viitorul Vama Seacă – Inter Unirea 0-2 (0-0). Puncte importante luate de interiști, care au ajuns pe poziția a 4-a. Gazdele nu se regăsesc, având 3 eșecuri în ultimele 4 confruntări. Jocul CS Zlatna – Viitorul Vama Seacă, pe teren 2-1, din etapa trecută, a fost omologat, la “masa verde”, scor 0-3, întrucât gazdele au efectuat 6 înlocuiri, ultima în minutul 90+4.

*Viitorul Sântimbru – CS Zlatna 4-0 (0-0) Al doilea succes la rând, la scor, pentru trupa din Galtiu, cu o dublă Cr. Ivașcu.

*Spicul Daia Română – Limbenii Limba 0-2 (0-2). A doua victorie externă consecutivă, o surpriză, realizată în inferioritate numerică (Iul. Stoia, eliminat în minutul 22). Dăienii, la a 3-a înfrângere succesivă, două în fața fanilor.

*FC Lopadea Nouă – Adu Academy Șona 5-3 (4-1). Meciul cu cele mai multe goluri înscrise.

Liga 3, etapa a 9-a, se apropie vacanța: jocuri interne pentru Metalurgistul Cugir și Industria Galda, deplasări pentru albaiuliene

Liga 3, etapa a 9-a, se apropie vacanța: jocuri interne pentru Metalurgistul Cugir și Industria Galda, ultimele apariții în fața fanilor, și deplasări pentru albaiuliene. CSU Alba Iulia va intra în vacanță după acest duel de la Mediaș. Se apropie vacanța pentru conjudețenele care activează în Seria 9 din eșalonul terț. În etapa a 9-a […]