Nou șef la SPAPL Alba Iulia: Magda Florin, primit cu brațele deschise de administrația locală. Mesajul viceprimarului Popescu
Nou șef la SPAPL Alba Iulia: Magda Florin, primit cu brațele deschise de administrația locală. Mesajul viceprimarului Popescu
Magda Florin a fost desemnat noul șef al Serviciului Public Administrarea Patrimoniului Local Alba Iulia, viceprimarul Emil Popescu venind cu o călduroasă urare de bun venit.
„Bun venit în echipă, Magda Florin!
Serviciul Public Administrarea Patrimoniului Local are, începând de astăzi, o nouă conducere. Îi urez bun venit noului nostru coleg, Florin Magda, un profesionist desăvârșit, cu o carieră și un CV ireproșabile, și îl asigur de toată susținerea noastră.
Sunt convins că venirea lui în cadrul echipei din Primăria Alba Iulia este un câștig atât pentru instituție, cât mai ales pentru oraș.
Administrarea Patrimoniului Local este un serviciu esențial pentru oraș, unul care pentru prea mult timp a funcționat sub o conducere interimară.
Ne așteaptă multe provocări, de la situația parcărilor din oraș, una care trebuie și va fi îmbunătățită, până la situația spațiilor din Cetatea Alba Carolina, un obiectiv de interes major, care trebuie să devină și viabil economic.
Patrimoniul orașului trebuie întreținut, pus în valoare și dezvoltat în folosul cetățeanului, fie că vorbim de clădiri și instituții de cultură, parcări sau locuri de joacă, spații verzi ori baze sportive. Alba Iulia este a albaiulienilor și ei trebuie să fie beneficiarii patrimoniului local.
Sunt convins că, alături de Florin, vom răspunde tuturor așteptărilor cetățenilor și vom găsi soluții pentru toate problemele cu care ne confruntăm.
Mult succes, Florin!”, a transmis viceprimarul Emil Popescu, prin intermediul paginii
„Vă mulțumesc și sunt sigur că lucrând împreuna vom evalua și răspunde cu profesionalism provocărilor și vom găsi soluțiile cele mai potrivite, astfel încat să reușim să ajungem cât mai repede unde ne dorim, în beneficiul direct al cetățenilor orașului nostru!”, a răspuns Florin Magda.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari