PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Meci amical: ACS Mediaș – Metalurgistul Cugir 1-3 (0-0) | Brazilianul Da Silva a făcut spectacol, nou-venitul Gh. Hăprianu a marcat și el

AUR - Alegeri Locale 2024

Metalurgistul Cugir a câștigat al doilea joc de verificare al verii, 3-1 (3-0) în deplasare cu ACS Mediaș, nou-promovată în Liga 3 care are pretenții de performanță, două goluri fiind marcate de achiziții din această vară.

Vizitatorii au făcut o primă repriză perfectă, în care au înscris prin P. Păcurar, Gh. Hăprianu (eurogol) și brazilianul Da Silva. După pauză, pentru gazde a punctat fostul cugirean Cîrstean. Returul acestui joc va fi în 19 august, la Cugir, ultima repetiție înaintea startului stagiunii.

„Roș-albaștrii” vor intra, de marți, în cantonament centralizat la domiciliu, iar sâmbătă au amical, pe teren propriu, cu CSC Șelimbăr, divizionara secundă.

Lucian Itu a mizat pe formula: Csapo – Dohotariu, S. Itu, V. Popa (Hermannstadt), Vitinha – Udrea, P. Păcurar – Șaucă, Gh. Hăprianu, Da Silva – M. Domșa, iar după pauză Perjeriu – Androne, Dohotariu, Vlădia, Șuteu – Tăban, Bura, M. Neagu, Cocan – Selagea, Cîrloanță, a mai intrat R. Păcurar; nu au jucat Al. Kiraly și N. Muntean (Industria Galda, în probe)

CSM Unirea Alba Iulia, calificată în finala Campionatului Under 19!!! Performanță remarcabilă a „alb-negrilor”! Performanță extraordinară a juniorilor de la CSM Unirea Alba Iulia, echipa din Cetatea Marii Uniri calificându-se în finala Campionatului Under 19! Ultimul act se va desfășura marți, 28 mai, la Buftea (sau Mogoșoaia), adversar fiind Dinamo, care a eliminat, tot după […]