Un bărbat de 36 de ani din Cîlnic a fost reținut pentru 24 de ore, după ce și-a bătut soția. Fratele bătăușului, reținut și el
Un bărbat de 36 de ani din Cîlnic a fost reținut pentru 24 de ore, după ce și-a bătut soția. Fratele bătăușului, reținut și el
Unui bărbat de 36 de ani din comuna Cîlnic i s-a deschis dosar penal după ce și-ar fi bătut soția. Acesta s-a ales, de asemenea, cu un ordin de protecție provizoriu pe 5 zile.
Potrivit IPJ Alba, în data de 16 mai 2023, Poliția Municipiului Sebeș a fost sesizată de către o femeie de 30 de ani, din comuna Cîlnic, cu privire la faptul că a fost amenințată și agresată de soțul ei.
Din primele cercetări, s-a stabilit faptul că, pe fondul consumului de băuturi alcoolice și a unor discuții contradictorii, bărbatul de 36 de ani, din comuna Cîlnic, şi-ar fi amenințat și lovit soția. Fratele soției, în vârstă de 25 de ani, din Cîlnic, ar fi intervenit și l-ar fi lovit pe bărbatul de 36 de ani, provocându-i leziuni.
În urma aplicării formularului de evaluare a riscului, a fost emis un ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile, prin care bărbatului de 36 de ani i-a fost interzis să se apropie de femeie.
Bărbatului de 36 de ani i-a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de violență în familie și amenințare, iar ulterior bărbatul a fost reținut, pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe Lângă Judecătoria Sebeş, pentru dispunerea măsurilor legale.
Totodată, polițiștii din Sebeș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de bărbatul de 25 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe. Acesta urmează să fie prezentat Parchetului de pe Lângă Judecătoria Sebeş, pentru dispunerea măsurilor legale.
Cercetările sunt continuate.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Ştirea zilei
VIDEO | Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă”
Gest de umanitate la Alba Iulia: Recipiente cu apă pentru animalele străzii, amplasate de o femeie în fața magazinului unde lucrează. ”Și ele sunt suflete și au nevoie de apă” Și animalele suferă cumplit în perioada de caniculă și nu sunt afectate de temperatuirle sufocante de afară, nu doar oamenii. Pe Bulevardul Transilvaniei din Alba […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 47 de minute
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
13 iulie | Ziua internațională a rock-ului. Cum s-a ajuns ca această zi să reprezinte rock-ul
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Sportacum o zi
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari