VIDEO| Albaiulianul Nicolae Stanciu a deschis ”balul” în România – Belarus 2-1: Gol genial al ”decarului” și ”căpitanului” naționalei

”Decar” și ”căpitan” al naționalei de fotbal a României, albaiulianul Nicolae Stanciu a marcat un gol superb în partida de pe ”Arena Națională” cu Belarus din preliminariile Campionatului European.

În prima repriză, Nicolae Stanciu a deblocat tabela cu o reușită superbă din lovitură liberă. Imediat a venit și un al doilea gol, înscris de Andrei Burcă, urmând și alte ocazii importante pentru tricolorii români. Pe final, oaspeții au redus din diferență pentru un 2-1 final în favoarea României.

YouTube video

Nicolae Stanciu a jucat aproape 80 de minute, încasând și un cartonaș galben. România şi-a îndeplinit obiectivul pentru această primă fereastră a preliminariilor, obţinerea a şase puncte din două partide, după un anterior 2-0 cu Andorra în deplasare.

Atacantul Alexandru Cioară (Industria Galda de Jos) a marcat un gol în „tricolor” la o acțiune disputată la Mogoșoaia a selecționatei de fotbal amator a României. Pe lângă vârful divizionarei terțe au mai participat Juncan (Industria Galda), și alți doi jucători din Alba Cl. Marcu (Gloria Geoagiu) și Bistraie (Șoimul Băița), absentând din motive medicale […]