FOTO: GT Sport Alba Iulia l-a primit pe Moș Crăciun! Sute de cadouri pentru micuții fotbaliști
Moș Crăciun a ajuns la GT Sport Alba Iulia, iar sute de micuți fotbaliști s-au bucurat de cadourile primite într-un cadru festiv la recunoscutul club juvenil din Cetatea Marii Uniri.
A fost sărbătoare din toate punctele de vedere la Baza Sportivă “Winner’s Club Țălnar, luată cu asalt de jucători și famillie acestora, unde Moșul, la propriu, i-a bucurat pe cei care deslușesc tainele “sportului rege” într-un cadru organizat. Maestrul de ceremonii al evenimentului și totodată sufletul acțiunii a fost antrenorul George Țălnar. Acesta a ținut să mulțumească sponsorilor, dar mai ales părinților care i-au fost alături în activitățile sportive din 2022.
“Nu este de complezență afirmația, părinților trebuie să le mulțumim în primul rând, pentru că ne sprijină și se implică în acest proiect’, a transmis George Țălnar. S-au alăturat GT Sport și internaționalii Nicolae Stanciu, Gheorghe Grozav, albaiulienii noștri, și Constantin Budescu, ale căror tricouri au fost scoase la licitație în cadrul unei tombole, iar sumele strânse au contribuit la organizarea acestei premieri la final de an.
Surprizele s-au ținut lanț pentru fotbaliștii de la GT Sport care și-au așteptat rândul la primirea darurilor grupați pe categorii de vârstă, 12 la număr, plecând de la cei mai mici, cei din anul 2017. Celor 11 antrenori le-a revenit misiunea de a-i nominaliza pe fotbaliști, în jur de 240 de țânci, și a-i trimite în brațele lui Moș Crăciun.
O inițiativă remarcabilă pentru care responsabilii clubului merită din plin aprecieri a avut parte și de alte elemente cu culoare, plecând de la cele două torturi cu sigla “GT” Sport, din care au fost serviți cei mici, dar mai ales la calendarele profesionste de final de an, pe fiecare grupă de vârstă și poza fiecărui echipier.
Felicitări GT Sport Alba Iulia și să ne bucurăm cât mai curând de fotbaliști mari crescuți în propria ogradă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
Vicecampioana Volei Alba Blaj și-a reluat pregătirile | Reunire sub comanda antrenorului Marco Musso, programul jocurilor de pregătire
Volei Alba Blaj, vicecampioana României, și-a reluat pregătirile, la primul antrenament sub comanda antrenorului italian Marco Musso fiind prezente 11 voleibaliste În perioada 18-20 septembrie în „Alba Blaj”Arena va fi un turneu de pregătire, cu CSM Constanța, CSM Târgoviște și Vasas Budapesta La primul antrenament, desfășurat în sala de forță a Sălii Polivalente, au fost […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Când urăm ”La mulți Ani de Sfânta Maria”, pe 15 august sau pe 8 septembrie?
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Nume care se sărbătoresc de Sfânta Maria. Aproximativ 2,2 milioane de români își serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTA MARIA 2024. Urări şi felicitări pe care le poţi transmite persoanelor care îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de Sfânta Maria 2024. Ce felicitări, urări și SMS-uri le poți trimite persoanelor care își serbează onomastica
-
Curier Județeanacum 17 ore
Mănăstirile din județul Alba care își sărbătoresc hramul în 15 august: Mănăstirea Râmeț, Schitul Izvorul Poșaga și Mănăstirea Oașa
-
Actualitateacum 9 ore
Sfânta Maria Mare – 15 august: Tradiții, superstiții și obiceiuri de Adormirea Maicii Domnului