FOTO – VIDEO | Răspuns halucinant primit de la Garda de Mediu Alba de un cetățean din Alba. Acesta a semnalat că un animal mort a fost aruncat în râul Arieș
FOTO – VIDEO | Răspuns halucinant primit de la Garda de Mediu Alba de un cetățean din Alba. Acesta a semnalat că un animal mort a fost aruncat în râul Arieș
Un cetățean albaiulian a fost martorul unui eveniment pe malul râului Arieș, în satul Lunga Arieșului, comuna Poșaga, judetul Alba : momentul când un sătean arunca cadavrul unui animal mort în râu.
„În data de 09 Mai 2021 am văzut un cetățean din satul Lunca Arieșului, comuna Poșaga, județul Alba care a aruncat un animal mort pe malul râului Aries.”
Am anunțat poliția prin apel la 112 aceștia s-au deplasat la fața locului, mi-au luat o declarație și au constatat cele întâmplate și că vor trimite această speță la o autoritate competentă și anume Garda de Mediu Alba.
Răspunsul Gărzii de Mediu Alba a venit spunând că animalul mort a fost acolo dat fiind faptul că râul Arieș a fost mare și a fost adus de ape, deși eu am văzut cu ochii mei cum a fost aruncat și poliția a făcut o constatare în acest sens.”, declară pentru ZiarulUnirea cetățeanul martor la aruncarea unui animal mort în râul Arieș
„Ceea ce s-a întâmplat este o bătaie de joc la adresa mediul înconjurător și a zonei respective. Este plin de gunoaie și cadavre pe albia râului și în râu, iar autoritățiile competente nu amendează, nu iau măsuri, cu o amendă îl mai educi pe cetățean, a doua oară nu îi mai prea arde să o facă, asta e rolul unei amenzi în fond, să te corecteze, să te învețe că nu e bine ce ai făcut și să nu mai faci. Eu merg până în pânzele albe, nu mai suport bătaia de joc și să mi se spună că ceea ce am văzut cu ochii mei nu este adevărat !”, a declarat pentru ZiarulUnirea.ro cetățeanul.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/cJ2xSlOeI6k/hqdefault.jpg)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA | Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat”
Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat” Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului este distrus de cei care exploatează lemne, la nici un an de la trecerea lui în administrarea comunei Șugag de la […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 3 ore
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 2 ore
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Sportacum 4 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea