VIDEO ȘTIREA TA / UPDATE: Pe strada Ansberg din Alba Iulia, gunoiul este adus cu dubița
În Alba Iulia containerele pentru colectarea gunoiului sunt așezate printre blocuri, în zone ca să nu deranjeze mult proprietarii de apartamente.
În aceste containere aruncă gunoiul oricine locuiește în apropiere, orice desfășoară vreo activitate în zonă, oricine trece pe lângă aceste containere chiar dacă este din alt cartier sau din altă localitatea.
Așa s-a întâmplat și zilele trecute când mai multe persoane au fost surprinse în timp ce descărcau dintr-o camionetă cantități considerabile de resturi menajere și le depozitau, ce e drept într-o zonă special amenajată pentru colectarea deșeurilor, de pe strada Ansberg din Alba Iulia.
https://www.youtube.com/watch?v=iczzrnC3z1Y
Nemulțumirea locatarilor din zonă constă în faptul că ei plătesc facturi pentru a folosi acest spațiu destinat depozitării gunoiului menaj, iar cei care descărcau gunoiul se pare că nici măcar nu locuiesc pe strada respectivă. Aceștia au filmat toată scena și au trimis-o pe adresa redacției ziarulunirea.ro.
UPDATE: Persoana în cauză locuiește pe strada respectivă, iar lucrurile au fost puse frumos, aranjate, borcanele intacte, lângă gunoi pentru persoanele care au nevoie de ele și să nu se spargă. Sacii cu haine de pat în perfectă stare si haine de purtat, au fost așezați în așa fel încât să poată fi luați și hainele folosite de alte persoane care au nevoie.
Dacă vrei să ne semnalezi un eveniment, dacă ai văzut ceva neobișnuit, dacă vrei să pui o întrebare unei instituții publice sau unui politician, dacă ai filmat sau fotografiat ceva interesant, trimite-ne un mesaj pe adresa [email protected] sau pe pagina de Facebook, iar reporterii noștri vor lua legătura cu tine.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea Ta
FOTO ȘTIREA TA | Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat”
Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului, DISTRUS de cei care exploatează lemne: ”Este bătaie joc, strică tot ce am reparat” Drumul forestier baraj Oașa – Luncile Prigoanei – Poarta Raiului este distrus de cei care exploatează lemne, la nici un an de la trecerea lui în administrarea comunei Șugag de la […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie