CS Zlatna intră de astăzi în cantonament
12 nume noi sub comanda lui Dorel Mureşan
Divizionara terţă CS Zlatna va efectua începând de astăzi un cantonament centralizat la domiciliu, timp de 12 zile până vineri 10 februarie, efectivul aurarilor fiind restructurat din temelii în această pauză competiţională, când au plecat 12 jucători (incluzându-l aici şi pe Arsene ce a anunţat că intenţionează să ajungă în Franţa)! În acelaşi timp însă, trupa de pe Ampoi achiziţionează pe bandă rulantă, înregimentând alţi 12 fotbalişti în încercarea de a evita a treia retrogradare consecutivă. Momentan, lotul penultimei clasate în Seria a 6-a a Ligii a 3-a cuprinde următoarele nume: Târziu (Corona Braşov), Cocârcă, Budai – portari; Sucală, I. Marian, Kiraly, G. Toma (Corona Braşov), Gavrilă (Europa Alba Iulia), P. Pop (Unirea Valea lui Mihai) – fundaşi; Andrea, Farkaş, P. Dârjan (FC Cisnădie), Morar (Unirea Floreşti), Tămăşan (revenit), Cucuruzan (Arieşul Turda) – mijlocaşi; M. Rusu, Sg. Pop (Unirea Floreşti), C. Suciu (Unirea Floreşti), R. David (Europa Alba Iulia) – atacanţi.
lKopandi (Unirea Floreşti) – ultimul venit, H. Marian a refuzat!
Şi lista achiziţiilor continuă cu mijlocaşul Kopandi (Unirea Floreşti, cel ce în tur a înscris unicul gol al meciului direct de la Zlatna), aşteptat luni să ajungă sub comanda lui Dorel Mureşan, negocierile continuând pentru uniristul I. Grozav, dar pe listă mai sunt şi alte surprize (tratative în derulare). În schimb, fundaşul H. Marian preferă să continue la Europa Alba Iulia, deşi cluburile s-au înţeles pentru transfer. „Este cea mai importantă perioadă a pregătirii, interval în care acumulăm şi încărcăm bateriile din punct de vedere fizic. În linii mari acesta este lotul pe care ne bazăm în retur, însă mai pot interveni şi alte modificări”, a declarat antrenorul Dorel Mureşan. Sâmbătă, 4 februarie, CS Zlatna va avea un joc de verificare, în deplasare cu Decebal Cricău. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 22 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României