FOTO/ Alesia Lobonț și Marius Martin – Miss și Mister Boboc, la Liceul Teoretic ,,David Prodan” Cugir. Tema balului: ,,Lumea desenelor animate”
Sub genericul: „Lumea desenelor animate”, vineri seara, pe scena Centrului Cultural din Cugir a avut loc, o nouă ediție a Balului Bobocilor, eveniment organizat de Consiliul Elevilor de la Liceul Teoretic ,,David Prodan” Cugir.
Așteptat cu nerăbdare de sute de elevi și cadre didactice, balul s-a dovedit a fi un atractiv și spectaculos program, pe gustul participanților, cu scene variate pentru cele șase perechi, din care nu au lipsit parodiile, muzica, dansul, dar și dificilele probe de concurs destinate curajoșilor boboci.
Perechile care s –au luptat pentru marele premiu, „Miss și Mister Boboc” au fost : Anița Paștiu și Emanuel Codrea, Iulia Popescu și Robert Stoian, Alesia Lobonț și Cornel Marcu, Corvina Torok și Rareș Bran, Mianda Heroiu și Marius Martin, Schanice Dîrzu și Adi Opra.
Componența juriului a fost formată din: Ionela Cozmescu – director Liceul Teoretic ,,David Prodan”, Ionuț Iancu – director Colegiul Tehnic ,,Ion D. Lăzărescu”, Diane Dobrean –director Centrul Cultural Cugir , Serafina Oargă – consilier educativ Liceul ,,David Prodan”, Mirabela Herlea – profesor de dans, Maria Dodoc – regizor Centrul Cultural, Cătălin Mureșan – director sportiv CSO Cugir, Roxana Jibotean –Asociația ,,Ține de tine” Roxana Matei și Vlad Corpodean- Consiliul Elevilor.
Concurenții au avut de trecut prin mai multre probe: de prezentare, improshow ( în care perechile au improvizat momente artistice pe durata unui minut), dans, recunoașterea partenerului/ partenerilor dintr –un colaj de forografii avute de dispoziție și de ,,glume” – fiecare pereche trebuind să spună o glumă despre anumite subiecte puse într-un context.
Organizatorii au avut și invitați speciali: Radu Stoian și Bianca Vesa (dansuri sportive), Alexandru Tălmaciu, trupele de dans de la Exonorotic Kids Cugir.
Juriul a acordat titlul de Miss și Mister Boboc al Liceului Teoretic „David Prodan” Cugir, Alesiei Lobonț și lui Marius Martin . Ttilul de Miss și Mister Popularitate a revenit Aniței Paștiu și lui Cornel Marcu (ocupanți ai locului 5). următoarele locuri au fost ocupate astfel:
Locul 4 : Iulia Popescu și Rareș Bran
Locul 3 : Emanuel Codrea și Corvina Torok
Locul 2 : Mianda Heroiu și Adi Opra
Locul 1 : Schanice Dârzu și Robert Stoian.
(C.P.)
[nggallery id=6423]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Curier Județean
PENSII 2024 | LISTĂ: Veniturile nepermanente luate în considerare la recalcularea pensiilor
PENSII 2024 | LISTĂ: Veniturile nepermanente luate în considerare la recalcularea pensiilor Pe măsură ce pensionarii din România așteaptă cu interes detalii despre recalcularea pensiilor și eventualele creșteri, Casa Națională de Pensii Publice oferă informații importante despre veniturile nepermanente incluse în acest proces. Citește și: Noua lege a Arhivelor Naționale adoptată tacit: Casa Națională de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
27 iulie – Sfântul Pantelimon, „doctorul fără de arginţi“. Se mănâncă porumb şi dovlecei, pentru ca oamenii să fie viguroşi în timpul iernii
-
Ştirea zileiacum 4 zile
TITULARIZARE 2024 în Alba: O notă de ZECE CURAT, obținută de un candidat din Alba Iulia. La ce disciplină a concurat
-
Ştirea zileiacum 3 zile
TOPUL NEGRU al liceelor din Alba: Unde s-a intrat cu medii sub 5, la repartizarea computerizată 2024. La trei școli, ultima medie de admitere a fost puțin peste 3